Materiały / technologie

COTTON BIOORGANIC®

Z szacunku dla natury i człowieka powstały ekologiczne plantacje uprawy bawełny, różniącej się przede wszystkim od konwencjonalnych upraw zakazem stosowania środków chemicznych zwłaszcza pestycydów. Tak właśnie jest uprawiana i zbierana bawełna ekologiczna/organiczna , która jako surowiec jest wykorzystywana do produkcji tekstyliów, w tym pokrowców do materacy. Kolor bawełny ekologicznej pozostaje naturalnie szary ponieważ nie posiada żadnych barwników chemicznych zmieniających barwę tkanin. Główną zaletą pokrowców wykonanych bawełny organicznej jest przyjemny dotyk, regulacja temperatury poprzez odprowadzenie jej nadmiaru. Kolejną ważną właściwością bawełny organicznej jest szybkie wysychanie i maksymalne odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu pokrowiec pozostaje suchy i czysty poprawiając mikroklimat w naszej sypialni.


ALOE VERA®

Aloes to roślina tłuszczowa pochodząca z Afryki, dzisiaj uprawiana także w Azji i Ameryce południowej. 5000 lat temu Egipcjanie odkryli wyjątkowe właściwości lecznicze, koagulacyjne, antyseptyczne i przeciwzapalne tej rośliny. Aloes ma bardzo dużą zawartość enzymów które oczyszczają organizm z toksyn i wspomagają przyswajanie substancji odżywczych oraz pomagają w regeneracji tkanek. W tkaninie Aleo Vera znajdują się miliony mikrokapsułek PCM wypełnionych naturalną esencją aloesu. W kontakcie ze skórą lub podczas pocierania tkaniny, zawartość kapsułek zostaje uwolniona aby dostarczyć do skóry dobroczynne substancje co pozytywnie wpływa na ważne funkcje takie jak zdrowy sen, regeneracja skóry i tkanek.


X – STATIC SYSTEM®

Obecność w tkaninie z włókna węglowego/carbon i srebra stwarza barierę przed smogiem elektromagnetycznym i ładunkami elektrostatycznymi. Charakterystyka morfologiczna węgla tworzy stałą osłonę lub odrzuca takie promieniowanie. Z tego powodu Mollyflex wykorzystuje tę specjalną technologię - Carbon XSISTEM ® - do wytwarzania tkanin materacowych, które poza zapewnieniem maksymalnego komfortu łączą w sobie najbardziej zaawansowane technologie zapobiegania promieniowaniu elektromagnetycznemu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu włókna carbonu znika efekt elektrostatyczny przez co tkanina nie przyciąga kurzu pozostając czystą i higieniczną.


THERMOTECH®

THERMOTECH® to system kontroli temperatury i mikroklimatu snu. Technologia kapsułek PCM (Phasechangematerial), opracowana przez NASA, obecnie jest szeroko wykorzystywana w materacach i poduszkach aby maksymalnie podnieść komfort ich użytkowania. W wyniku zastosowaniu milionów kapsułek w strukturze materiału, tkanina absorbuje nadmiar ciepła jakie wydziela ludzki organizm powodując utrzymanie stałej temperatury i optymalnego mikroklimatu podczas snu. Dzięki tym cechom materace z technologią Termotech są szczególnie polecane dla osób cierpiących z powodu nadmiernej potliwości w nocy.


JEDWAB - JAQARD SILK

Odkrycie jedwabiu w Chinach było przez tysiące lat ściśle strzeżoną tajemnicą. Dziś jedwab produkowany jest także we Francji, Anglii, Japonii, Indiach i Brazylii. Włókno jedwabiu pochodzi z kokonów zbudowanych przez "jedwabniki". Gąsienice obracają miękki krem wokół siebie tworząc przędzę. Następnie przędze surowego jedwabiu są skręcane w pasmo wystarczająco wytrzymałe, aby wykorzystać je w przemyśle włókienniczym. Jedwab jest niesamowitym włóknem, może być wytrzymały jak stal ale tez może służyć do produkcji delikatnych, miękkich i luksusowych z tkanin. Jedwabne włókno ma trójkątny kształt, który daje niepowtarzalne właściwości odbijające światło - stąd niezwykły efekt wizualny tkaniny. Główną funkcją jedwabiu jest jednak przede wszystkim idealna regulacja temperatury, potrafi ostudzić ludzkie ciało w suchym ciepłym powietrzu ale też dogrzać, kiedy w otoczeniu panuje niższa temperatura. Jedwab jest antyalergiczną tkaniną całkowicie odporną na działanie roztoczy, dodatkowo szybko odprowadza nadmiar wilgoci.


SENSOVEL®

SENSOVEL® jest wykonany ze specjalnego naturalnego włókna wiskozowego, otrzymywanego z celulozy drzewnej drzewa bukowego. Tkanina ta wyróżnia się przede wszystkim szybkim odprowadzeniem wilgoci, wysoką higieną i delikatnością. Dzięki wyjątkowej budowie komórkowej oraz technologii produkcji włókna, viskoza umożliwia szybki przepływ powietrza i odprowadzenie wilgoci z materaca. Włókna celulozy są w 100% biodegradowalnym materiałem. Miękkość i delikatność tej tkaniny dają użytkownikowi naturalne odczucie świeżości i dobrego samopoczucia.


SOYBEAN®

Soja jest naturalnym białkiem roślinnym przyjaznym dla skóry człowieka. Dzięki zastosowaniu naturalnego włókna sojowego uzyskano elegancki wygląd, lekkość, przewiewność i delikatność jedwabiu. Tkanina dodatkowo została wzbogacona naturalną bawełną, która reguluje temperaturę i odprowadza wilgoć dzięki czemu w łóżku odczuwalny jest komfort i korzystny mikroklimat.


SILVER SAFE®

Współczesna zachodnia medycyna uznaje, że srebro jest najskuteczniejszym środkiem przeciwbakteryjnym. Właściwości srebra są obecnie wykorzystywane do produkcji włókna tekstylnego używanego do tworzenia materacy. W bezpośrednim kontakcie z jonami srebra białka obce – polimery, w tym głównie roztocza i bakterie są natychmiast eliminowane dzięki czemu pokrowce pozostają higieniczne. Metale szlachetne mają najwyższe wartości przewodności elektrycznej, ta szczególna cecha umożliwia natychmiastowe rozproszenie irytującej, statycznej energii elektrycznej.


VISCOFOAM HD®

Vicofoam to innowacyjny samo modelujący się materiał produkowany jak wszystkie pozostałe materiały Molliflex bez użycia szkodliwych substancji (CFC) . Materiał ten minimalizuje punkty nacisku zapewniając wysoki komfort spania na materacu. Viscofoam HD to pianka o silnych właściwościach ergonomicznych, która powoli ale precyzyjnie dopasowuje się do kształtu, idealnie rozprowadza wagę ciała na całej powierzchni materaca dodatkowo stabilizując odpowiednie odcinki ludzkiego kręgosłupa gwarantując jego właściwe podparcie. Gęstość materiału wynosi 60 kg/m3 co zapewnia prawidłowe działanie materaca dla osoby o niskiej ale i wysokiej wadze. Pianka visco potocznie jest dzisiaj nazywana pianką memory – pamięci kształtu.


VISCOFOAM / WATERLILY®

Jest to podstawowy materiał stosowany do produkcji materacy Mollyflex, ze względu na jego unikatowe właściwości punktowego rozłożenia nacisku, absorbcji oraz rozprowadzania ciężaru ciała stopniowo i równomiernie. Viscofoam Waterlily® to lekko sprężysta pianka o strukturze otwartych komórek, łatwo dostosowująca się naturalnego działania termicznego ciała. Dzięki zwiększonej elastyczności materiał ten szybciej adoptuje się do naszego ciała co jest znacznie bardziej komfortowe podczas zmieniania pozycji podczas snu. Pianka Waterlilly jest całkowicie ekologicznym, pienistym materiałem odpornym na trwałą deformację. Pianka ta stanowi całkowicie nowatorską koncepcję komfortu w łóżku.


VISCOFOAM GAIA® / ALOE FEEL

Pod koniec lat sześćdziesiątych brytyjski naukowiec James Lovelock wybrał nazwę o bardzo starożytnych, znamienitych początkach, aby określić swoją wizję Ziemi jako żyjącego, oddychającego, rozwijającego się organizmu: Gaia, bogini ziemi z mitologii greckiej. Gaia® składa się z wody, surowców pochodzących ze źródeł odnawialnych, takich jak soja i specjalnej mieszanki olejków ziołowych, aby spać spokojnie. Gaia® jest najbardziej innowacyjnym produktem na rynku, jedynym, który łączy oddychalność, komfort, wytrzymałość i elastyczność Waterlily® z korzyściami olejków eterycznych takich jak aloes, lawenda, rumianek a także surowców sojowych. Olejki te są trwale łączone z pianką w procesie produkcji, aby podczas korzystania z materaca uwalniać swój aromat stopniowo i długotrwale.


POLILATTEX®

Polilattex został zaprojektowany specjalnie aby nadać właściwe podparcie dla kręgosłupa. Jest to pianka mikrokomórkowa, wysokoelastyczna o zwiększonej sprężystości i idealnych właściwościach rozłożenia nacisku na całej powierzchni materaca. Polilattex jest spieniany za pomocą wody bez udziały szkodliwych substancji (CFC) w technologii zmiennociśnieniowej dzięki temu struktura, sprężystość i twardość pianki pozostaje taka sama. Rygorystyczne przepisy, kontrola jakości, gwarantowany i certyfikowany produkt oparty na bogatej wiedzy firmy Mollyflex oraz zaawansowanych technologiach, zapewnia wyjątkową wygodę i relaks.


NEWLATTEX®

To innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie produkcji materacy, połączono właściwości pianki wysokoelastycznej ze sprężystością lateksu otrzymując materiał o wysokiej sprężystości, trwałości i komforcie. Materiał ten bardzo dobrze podpiera wagę ludzkiego ciała reagując odpowiednio na nacisk, właściwie stabilizuje poszczególne odcinki kręgosłupa, zwiększa komfort spania poprzez idealne dopasowanie się do ludzkiego organizmu. Newlattex jest produkowany w różnych stopniach twardości po to, aby tworzyć materace dostosowane do potrzeb klientów.


ELASTOFOAM BIO/LYMPHA ALOEFEEL®

Nowe technologie produkcji pianki coraz częściej opierają się na wykorzystaniu naturalnych olejów roślinnych tworząc ekologiczny przyjazny dla człowieka i środowiska materiał. Wykorzystywane do tego celu są najczęściej oleje pochodzące z takich roślin jak rycyna , soja , słonecznik, rzepak. Poza ekologią ważnym czynnikiem jest duża gęstość wyżej wspomnianych olei co przekłada się na zwiększone gęstości samych pianek powodując, że są bardziej trwałe i sprężyste. Elastofoam Bio to grupa pianek wysokoelstycznych idealnie podpierających
kręgosłup i mięśnie szczególnie w okolicy barków i lędźwi.


POLYGEL®

Materiał Polygel® to rewolucyjna miękka pianka poliuretanowa o wysokiej gęstości, trwałości i podwyższonej elastyczności. Materiał ten jest stosowany w materacach jaka górna oddychająca i zwiększająca komfort warstwa , mająca bezpośredni kontakt z ludzkim ciałem. Ponadto Polygel® jest ekologiczny, cichy i nie ulega deformacji i oferuje a także relaksujący efekt wody i odpowiednie podparcie dla organizmu. Dzięki strukturze i technologii produkcji otwartokomórkowej oddychająca pianka żelowa jest absolutnie niepowtarzalna przez większość elastycznych pianek aktualnie używanych do produkcji materacy.


DRYFEEL®

Jest to pianka nośna zaprojektowana aby maksymalnie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć. Dzięki otwartokomórkowej i niezwykle porowatej strukturze pozwala ona na szybki przepływ wilgoci i powietrza co znacznie redukuje czas suszenia przy zachowaniu wszystkich jej funkcji. Dryfeel należy do rodziny pianek wysokoelastycznych – podpierających najczęściej jest stosowana w dolnej części materacy gdzie występuje najwięcej wilgoci.