Poradnik

Jakiej firmy materac wybrać?

Jakiej firmy materac wybrać?

Przeciętny człowiek przeznacza 25 lat życia na spanie. Wbrew pozorom nie jest to czas stracony. Jakość snu wpływa na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze warunki nawet do zwykłej drzemki. O wiele więcej zależy od regularnego spania w pozycji sprzyjającej organizmowi. Jeśli chodzi o zdrowy odpoczynek, najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie podłoże. Jakiej firmy materac piankowy warto umieścić w swojej sypialni? Sprawdź poradnik producenta materacy MollyFlex!

Materace – jak dobrać do wymiarów łóżka?

Ogromny wybór rodzajów i rozmiarów materacy czeka na miłośników dobrego snu w sklepach stacjonarnych i w internecie. Bez zaczerpnięcia dodatkowej porcji wiedzy trudno zdecydować, jakiej firmy materac warto kupić do sypialni. Przed wyborem należy poznać wymiary i kształt łóżka. W tym celu trzeba wymierzyć wewnętrzne długości i różnicę wysokości między krawędzią a dnem mebla.

Jeśli zakup łóżka dopiero przed Tobą, wyjdź z założenia, że między wysokością ramy a stelaża powinno być co najmniej 10 cm różnicy. Spory margines umożliwi bezpieczne umieszczenie materaca. Teraz możesz rozglądać się za modelem liczącym 20-30 cm wysokości. Taka grubość zapewni wygodne ułożenie.

Jak wysoka powinna być krawędź materaca?

Co decyduje o tym, jaki materac będzie najwygodniejszy? Zdania na ten temat są podzielone, ale grubość ma tutaj kluczowe znaczenie. Niższa krawędź to co do zasady więcej możliwości, jeśli chodzi o odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Dwudziesto- lub trzydziestocentymetrowy model oznacza bogatszą strukturę wewnątrz obszycia. Współczesne produkty są wytwarzane z innowacyjnych materiałów. Ich właściwości wykorzystuje się, tworząc coraz to nowsze sposoby połączeń i układy warstw. Im wyższy materac, tym więcej możliwości reakcji podłoża na ułożenie ciała podczas snu. To szczególnie ważne dla osób, które poszukują rozwiązań łagodzących skutki schorzeń i wad postawy.

Czego szukać w opisie produktów?

Dobrą markę rozpoznasz po informacjach o jej wyrobach. Jakiej firmy materac wybrać? Odpowiedzi na to pytanie najlepiej szukać u producenta wyrobów o wieloaspektowym i potwierdzonym działaniu prozdrowotnym, certyfikowanych medycznie, w których opisie pojawiają się takie określenia jak:

 • ortopedyczny,
 • przeciwreumatyczny,
 • przeciwalergiczny,
 • antyodleżynowy.

MollyFlex proponuje starannie opracowany asortyment materacy. Spośród nich wybierzesz model odpowiedni do Twojej sylwetki, preferencji i nawyków ułożenia w czasie snu. Wszystkie warianty wykazują działanie lecznicze lub prozdrowotne, zapewniając nieocenione wsparcie także dla osób starszych lub dotkniętych przewlekłymi schorzeniami. To wyjątkowy, uniwersalny zestaw produktów aktywnie dbających o zdrowy i relaksujący sen. Każdy z nich wyróżnia unikalne połączenie wielu właściwości, takich jak m.in.:

 • konstrukcja rdzenia (połączenie różnych materiałów, ułożenie warstw),
 • rozłożenie stref ucisku,
 • sprężystość,
 • zawartość mikrocząstek o specyficznym działaniu (np. srebra, kapsułek żelowych, elementów roślinnych),
 • rodzaj powłoki zewnętrznej,
 • wymiary.

Jeśli chodzi o materace, o tym, jaka firma jest najlepsza, decyduje zestaw możliwości, które oferują jej produkty. W przypadku marki MollyFlex każdy klient dopasuje do własnych wymagań jeden z modeli dostępnych w naszej ofercie.

Najważniejsze kryje się we wnętrzu materaca

W poszukiwaniu sprawdzonych sposobów na dobry sen musisz pamiętać o najważniejszym. Za codzienną funkcjonalność i wygodę materacy odpowiadają elementy, których nigdy nie zobaczysz! Dlatego nie warto kierować się jedynie ich zewnętrznym wyglądem ani rezultatem pojedynczego wypróbowania.

Najlepsza firma, jaką możesz wybrać, powinna znać działanie swojego produktu i zapewnić utrzymywanie się jego właściwości przez długi czas. Istotnym elementem oferty będzie gwarancja, której w MollyFlex udzielamy nawet na 10 lat. Nasze modele zachowują się dokładnie tak, jak założyliśmy przy projektowaniu, więc bez obaw przekazujemy je w ręce klientów.

Niesamowite właściwości pianek – łączymy je w różnych konfiguracjach

Myśląc o najlepszej firmie, jaka dba o doskonałe materace, nie zapominaj o wynalazcach i producentach innowacyjnych tworzyw. Dzięki zaawansowanym pracom marki odpowiedzialne za dostarczanie prefabrykatów zmieniły definicję materaca piankowego. Współczesne technologie pozwalają na zestawienie w jednym obszyciu kilkunastu rodzajów pianek o niesamowitych właściwościach. Tworząc nasze produkty, korzystamy wyłącznie z najlepszych wyrobów, w tym np.:

 • Olmo Memory Bio Crystal – innowacyjna pianka z kryształkami, które odpowiadają za wysoki poziom funkcjonalności przez długi czas,
 • ViscoFoam – inteligentna pianka dopasowująca się do kształtów ciała,
 • ViscoFoam/Waterlily – połączenie zalet inteligentnej pianki z właściwościami punktowego rozłożenia ciężaru podczas zmiany pozycji w łóżku,
 • Polilattex – pianka mikrokomórkowa spieniana za pomocą wody,
 • Newlattex – połączenie pianki sprężynującej z właściwościami lateksu,
 • Polygel – oddychająca pianka żelowa z niepowtarzalnym efektem unoszenia się na wodzie.

Jaka firma najlepsza? Sprawdź materace pod każdym kątem!

Kompletując wyposażenie sypialni, ustal, jakie firmy wyprodukowały materiały do rdzenia materaca. To ich właściwości i jakość zdecydują o komforcie Twojego snu. Produkty MollyFlex zawierają wyłącznie wysokiej klasy wypełnienia, zestawione w taki sposób, by każdy użytkownik mógł w nich odnaleźć coś dopasowanego do własnych potrzeb. Sprawdź, które z naszych modeli:

 • zapewnią niezmienny komfort snu osobom z nadwagą,
 • sprawdzą się w przypadku osób z wrażliwą skórą i narażonych na alergię,
 • są niezawodnym oparciem dla lędźwiowego bądź szyjnego odcinka kręgosłupa,
 • są lekkie i miłe w dotyku, ale jednocześnie chronią przed zapadaniem się,
 • spełniają inne potrzeby lub oczekiwania.

Wybierz materac MollyFlex z gwarancją zdrowego i relaksującego snu

O tym, jakiej firmy materac trafi do Twojej sypialni, muszą zdecydować jego właściwości. Zwróć uwagę na to, czy w opisie wybranego modelu pojawiają się detale dotyczące budowy i tworzyw składających się na produkt. W razie wątpliwości powinieneś również otrzymać wyczerpującą informację od sprzedającego. Dlatego zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych wyrobów i dopasujemy odpowiednią propozycję do Twoich preferencji.