Poradnik

Materac dla aktywnych – jakie powinien mieć właściwości?

Materac dla aktywnych – jakie powinien mieć właściwości?

Intensywna aktywność fizyczna często wiąże się z mikrourazami i kontuzjami, a także prowadzi do nadmiernego obciążenia stawów i mięśni. Aby poprawić regenerację organizmu po wysiłku, konieczne jest korzystanie z odpowiednio dobranego materaca. Jaki materac sprawdzi się w przypadku osób, które systematycznie uprawiają sport? Podpowiadamy.

W przypadku osób aktywnych fizycznie dobór materaca do potrzeb obciążonych mięśni i stawów jest niezwykle ważny, bo sen na niewłaściwie podpierającym ciało podłożu, może prowadzić do pojawienia się zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, a także znacząco utrudnia nocną regenerację. Oprócz materaca na jakość i efektywność nocnej regeneracji przekłada się także ergonomiczna poduszka, która umożliwia prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego.

W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są najwyższej jakości materace, poduszki i akcesoria, które gwarantują zdrowy, spokojny sen, zwiększając efektywność nocnej regeneracji i zapobiegając m.in. zaburzeniom krążenia.

Czy nieprawidłowo dobrany materac utrudnia osiąganie sukcesów w sporcie?

Zawodowi sportowcy doskonale wiedzą, że zdrowy, regenerujący sen to jeden z ważnych czynników, które wpływają na osiągane sukcesy. Warto pamiętać, że jego niedobory, skutkują różnymi dolegliwościami oraz nasilającymi się zaburzeniami w funkcjonowaniu m.in. układu mięśniowo-szkieletowego. Wysiłek fizyczny, choć jest niezbędnym elementem zdrowego trybu życia, prowadzi do mikrouszkodzeń tkanek, których naprawa odbywa się w czasie snu. Fizjoterapeuci zalecają, aby osoby aktywne fizycznie, zwróciły szczególną uwagę na parametry materaca, bo są one niezwykle ważne dla efektywnej regeneracji organizmu podczas nocnego odpoczynku.

Nieprawidłowo dobrany materac w połączeniu z intensywną aktywnością fizyczną może doprowadzić do pojawienia się bólu kręgosłupa, zaburzeń w regeneracji uszkodzonych włókien mięśniowych, nadmiernego napięcia mięśniowego, a także zaburzeń krążenia, które objawiają się m.in. bolesnymi skurczami łydek. Co więcej, brak właściwej regeneracji zwiększa ryzyko urazów i kontuzji, a także przekłada się na wydolność fizyczną i kondycję psychiczną.

Jaki materac sprawdzi się w przypadku osób aktywnych fizycznie?

Brak snu oraz jego niska jakość prowadzą do pojawienia się poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Objawiają się one bólem pleców i mięśni, brakiem sił witalnych, a także mniejszą wydolnością fizyczną, która utrudnia realizację celów treningowych. Materac dla osoby aktywnej powinien wyróżniać się nie tylko bardzo wysoką jakością, ale także odpowiednią sztywnością i elastycznością. Polecanym rozwiązaniem dla zawodowych sportowców i amatorów różnych dyscyplin sportowych są materace o zwiększonym stopniu twardości, które:

  • właściwie stabilizują kręgosłup podczas snu w każdej pozycji,
  • zapobiegają zaburzeniom krążenia oraz nadmiernemu napięciu mięśniowemu,
  • wspomagają regenerację organizmu w czasie nocnego odpoczynku,
  • cechują się odpowiednią elastycznością punktową,
  • zwiększają komfort i higienę snu.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie jest materac ARGENTO Therapy marki MollyFlex. Został on zaprojektowany z myślą o użytkownikach, których stan zdrowia lub prowadzony tryb życia są wskazaniem do korzystania z materaca o podwyższonym stopniu twardości.

Materac ARGENTO Therapy to świetny wybór dla osób, które preferują sen na twardszym podłożu oraz potrzebują wsparcia w nocnej regeneracji organizmu. Zastosowanie najwyższej jakości piany wysokoelastycznej, a także rozwiązań technologicznych, które usprawniają wentylację oraz pozwalają utrzymać optymalną temperaturę ciała, zwiększa komfort i wygodę nocnego odpoczynku, dbając o utrzymanie prawidłowej higieny snu. Co więcej, materac ARGENTO Therapy został wyposażony w innowacyjny pokrowiec z dzianiny wiskozowej Silver Safe, która została wzbogacona srebrem i karbonem, dzięki czemu skutecznie redukuje namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów.

Sprężysty, idealnie podpierający ciało i ułatwiający rozluźnienie zmęczonych mięśni materac ARGENTO Therapy gwarantuje komfort i wygodę podczas snu, a także pozwala redukować ryzyko związane z zaburzeniami nocnej regeneracji organizmu, który jest dodatkowo obciążony intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Podsumowanie

Ruch to zdrowie, jednak intensywna aktywność fizyczna prowadzi do nadmiernego obciążenia mięśni i stawów. W celu usprawnienia nocnej regeneracji organizmu, podczas której odbudowywane są uszkodzone tkanki, trzeba zadbać o dobór optymalnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb materaca. Dla osób aktywnych polecane są materace o zwiększonym stopniu twardości, które właściwie podpierają kręgosłup w każdym z jego odcinków, redukując nadmierne napięcie mięśniowe, a także zapobiegając zaburzeniom krążenia.

Powiązane wpisy