Poradnik

Czy jakościowy sen wspomaga odchudzanie?

Czy jakościowy sen wspomaga odchudzanie?

Jakościowy sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Badania dowiodły, że nie tylko wspomaga on redukcję masy ciała, ale także zapobiega nadmiernemu przybieraniu na wadze. Jaki jest związek pomiędzy zdrowym snem i szczupłą sylwetką? Wyjaśniamy.

Jakość snu przekłada się na ogólny stan zdrowia, samopoczucie psychiczne, kondycję fizyczną oraz poziom życiowej energii. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to w czasie snu zachodzą w naszych organizmach skomplikowane procesy biologiczne, których celem jest m.in. odbudowa uszkodzonych komórek.

Odpowiednia jakość snu ma wpływ na poziom regeneracji fizycznej i psychicznej, zapewniając lepsze funkcjonowanie wszystkich narządów i układów. Zbyt krótki sen oraz jego niska jakość to często diagnozowane przyczyny zaburzeń przemiany materii, które powodują niekontrolowane przybieranie na wadze oraz utrudniają redukcję zbędnych kilogramów.

Jakościowy sen a wyposażenie sypialni

Na jakość naszego snu wpływają różne czynniki modyfikowalne i niemodyfikowalne. Do czynników modyfikowalnych zaliczamy m.in. wyposażenie sypialni, którego jakość przekłada się na komfort i wygodę snu. Właściwie dopasowany materac i poduszka to podstawa, jeżeli chcemy poprawić jakość snu oraz uniknąć częstych skutków ubocznych zaburzeń nocnej regeneracji organizmu.

Materac powinien zostać dopasowany do wieku, masy ciała i stanu zdrowia, bo tylko wówczas będzie zapewniał odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz usprawniał regenerację organizmu w czasie snu. Bardzo ważna jest jakość materiałów, z których zostało wykonane wyposażenie sypialni – powinny one ułatwiać utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w czasie snu, szybko odprowadzać wilgoć oraz redukować szkodliwe dla zdrowia alergeny i drobnoustroje. W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są najwyższej jakości włoskie materace, poduszki i akcesoria o potwierdzonym badaniami pozytywnym wpływie na zdrowie.

Produkty marki MollyFlex powstają z zastosowaniem innowacyjnych technologii i przyjaznych zdrowiu materiałów, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane także w przypadku osób, które cierpią na różne schorzenia. Na uwagę zasługują takie linie modelowe jak:

Materace oferowane przez MollyFlex posiadają status wyrobów medycznych – przed rozpoczęciem ich użytkowania warto skonsultować się z fizjoterapeutą.

Zdrowy sen a efekty odchudzania

Jakościowy sen wpływa na funkcjonowanie organizmu, usprawniając metabolizm oraz wspierając redukcję masy ciała. Przeprowadzone badania dowiodły, że niska jakość snu zaburza działanie ośrodków głodu i sytości, zwiększając ochotę na słodkie przekąski i produkty wysoko przetworzone.

Osoby, których organizm nie regeneruje się w czasie snu, częściej cierpią na nadwagę i otyłość oraz mają problemy z redukcją zbędnych kilogramów podczas stosowania diety odchudzającej. Zależność pomiędzy niską jakością snu oraz przybieraniem na wadze dotyczy nie tylko osób, których jadłospis obfituje m.in. w produkty o wysokiej zawartości węglowodanów i tłuszczów, ale także osób, które zdrowo się odżywiają i prowadzą siedzący tryb życia.

Dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn przybierania na wadze są zaburzenia gospodarki hormonalnej, którym sprzyja niska jakość snu. Nieefektywna regeneracja fizyczna i psychiczna prowadzi do rozwoju różnych schorzeń oraz nasila związane z nimi dolegliwości i zaburzenia. Tyczy się to nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci. Można wspomóc proces odchudzania, który uwzględnia stosowanie diety i aktywność fizyczną oraz zapobiegać nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej w organizmie, korzystając z gwarantującego zdrowy sen wyposażenia sypialni.

Oczywiście, właściwie podpierający ciało materac, ergonomiczna poduszka oraz akcesoria, które poprawiają komfort snu, nie są lekarstwem na nadwagę i otyłość. Warto jednak wiedzieć, że jakościowy sen poprawia funkcjonowanie organizmu, usprawniając metabolizm oraz funkcjonowanie układu hormonalnego, a także jest niezbędny w celu prawidłowej regeneracji psychicznej, która ma duży wpływ na nasze wybory żywieniowe.

Produkty marki MollyFlex zostały zaprojektowane z myślą o zdrowym, jakościowym śnie. Ogromny wybór nowoczesnych materacy i poduszek pozwala precyzyjnie dopasować wyposażenie sypialni do indywidualnych potrzeb organizmu oraz stanu zdrowia. Warto pamiętać, że łatwiej zapobiegać niż leczyć, dlatego o wysoką jakość i komfort snu trzeba dbać od pierwszych dni życia.

Podsumowanie

Istnieje zależność pomiędzy jakością snu oraz przybieraniem na wadze. Jeżeli nasz organizm nie regeneruje się w czasie snu, to częściej odczuwamy głód oraz sięgamy po wysokokaloryczne produkty spożywcze, a to sprzyja nadmiernemu przybieraniu na wadze.

Niska jakość snu wpływa także na efekty kuracji odchudzającej, utrudniając redukcję zbędnych kilogramów. Właściwie dobrane wyposażenie sypialni, w postaci wysokiej jakości materaca oraz ergonomicznej poduszki, przekłada się na funkcjonowanie wszystkich narządów i układów, wspomagając spalanie kalorii, a także zapobiegając utracie motywacji i występowaniu napadów wilczego głodu.

Powiązane wpisy