Poradnik

Materac dla par z różnicą wagi

Materac dla par z różnicą wagi

Odpowiednio dobrany materac to inwestycja w zdrowy, spokojny sen. Zakup materaca dla pary musi uwzględniać potrzeby i oczekiwania dwóch osób, które często są różne. Idealnym rozwiązaniem dla par jest wybór materaca, który łączy w sobie nowoczesne materiały i rozwiązania technologiczne, gwarantując wysoką jakość snu.

Podstawowe kryteria wyboru materaca dla pary

Szukając idealnego materaca dla dwóch osób, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar. Zanim kupimy materac, powinniśmy dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania, dzięki czemu dobór parametrów materaca dla dwojga będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Najlepiej zdecydować się na materac, który zapobiega odczuwaniu drgań podczas zmiany pozycji drugiej osoby. Co więcej, trzeba zwrócić uwagę na zastosowanie rozwiązań, które pozwalają cieszyć się wygodą i komfortem snu, zapewniając stabilne podparcie kręgosłupa, bez nieprzyjemnego uczucia zapadania się w materac.

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru materaca jest waga ciała, do której powinniśmy dopasować stopień jego twardości. Osoby o niskiej wadze ciała mogą spać na materacu miękkim lub materacu o średnim stopniu twardości, jednak osoby, których waga ciała przekracza 80 kg, powinny wybierać spośród materacy twardych. Dotyczy to wszystkich typów materacy, czyli zarówno materacy piankowych, jak i materacy sprężynowych oraz materacy hybrydowych.

Kluczową kwestią jest dobór materiałów, z których został wykonany materac – powinny one nie tylko być przyjazne zdrowiu, ale także poprawiać komfort snu, zapewniając m.in. szybkie odprowadzanie wilgoci i właściwą wentylację. Ważne kryteria doboru materaca to także wzrost oraz ewentualne schorzenia przewlekłe i dolegliwości zdrowotne.

Bogaty asortyment produktów marki MollyFlex ułatwia zakup wyposażenia sypialni, gwarantując najwyższą jakość i komfort snu. W naszych salonach partnerskich można skorzystać z fachowej porady ekspertów od ergonomii snu, zyskując gwarancję idealnie dopasowanego materaca.

Jeden czy dwa materace dla pary?

Zakup dwóch materaców jest dobrym wyborem, gdy nasze potrzeby i oczekiwania znacząco się różnią. Jeżeli nie chcemy wyposażać łóżka w dwa materace o różnym stopniu twardości, to najlepszym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnego materaca, który dopasowuje się do ciała, zapewniając prawidłowe podparcie dla kręgosłupa oraz redukując drgania.

Przewracanie się z boku na bok, kładzenie się do łóżka oraz wstawanie nie powinno zaburzać spokojnego snu drugiej osoby. Jest to bardzo ważne, bo nawet niewielki dyskomfort w czasie snu przekłada się na jego jakość oraz efektywność nocnej regeneracji, która decyduje o naszym zdrowiu i samopoczuciu.

Doskonałym wyborem dla pary jest materac, który nie przenosi drgań np. materac ARGENTO Therapy marki MollyFlex. Produkt ten charakteryzuje się zwiększoną twardością rdzenia, jednak został wyposażony w warstwę miękkiej, punktowo rozkładającej nacisk pianki, zapobiegając nadmiernemu napięciu mięśniowemu. Dzięki górnej warstwie miękkiej pianki Visco materac ARGENTO Therapy pozwala cieszyć się komfortowym snem osobom, których waga nieco się różni. Co więcej, ten model materaca MollyFlex ułatwia zmianę pozycji w czasie snu, szybko odprowadza wilgoć oraz reguluje temperaturę ciała, co dodatkowo wpływa na komfort i wygodę podczas nocnego odpoczynku.

Inną, równie dobrą, opcją może być model NOVIA z ekskluzywnej linii Silver Collection. To materac posiadający 23 cm wysokości, jego twardość określa się jako średnio twardą. Rdzeń produktu wypełniają dwa rodzaje pianek, czyli sprężysta ViscoFoam oraz wysoko elastyczna Polilattex grey. Z kolei całość chroni elegancki pokrowiec wykonany z innowacyjnej tkaniny Tessuto Streth z naturalną wiskozą. Dzięki temu rozwiązaniu, mikroklimat w czasie snu jest optymalny, ponieważ nadmiar wilgoci i ciepła zostaje natychmiast odprowadzony, zapewniając tym samym swobodny przepływ świeżego powietrza. Wewnątrz pokrowca znajduje się pianka Visco, która zapewnia wyjątkowy komfort i wrażenie delikatnego otulenia. Jeśli dodać do tego pamięć kształtu, odporność na deformację oraz właściwości antyalergiczne, otrzymamy materac spełniający nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania.

Jak zadbać o zdrowy sen we dwoje?

Właściwy stopień twardości materaca oraz jego odpowiednia sztywność pozwalają uniknąć odczuwania zmiany pozycji drugiej osoby, jednak warto pamiętać, że na jakość snu wpływa również wybór odpowiednio dopasowanej poduszki. Odcinek szyjny kręgosłupa jest szczególnie narażony na przeciążenia w czasie snu, co skutkuje występowaniem uciążliwych dolegliwości np. bólu i zawrotów głowy. Dobrze dopasowana poduszka to sprawdzony sposób zapobiegania zwyrodnieniom w odcinku szyjnym kręgosłupa, które mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Wpływ na jakość i higienę snu mają także nowoczesne akcesoria, które chronią materac i poduszki przed zabrudzeniem oraz przedłużają żywotność wyposażenia sypialni.

Podsumowanie

Wybór materaca dla dwojga nie jest łatwy. Jeżeli waga ciała korzystających z niego osób znacząco się różni, to może być konieczny zakup dwóch materacy o różnym stopniu twardości. Niewielka różnica w wadze ciała pozwala na zakup jednego materaca. Trzeba jednak pamiętać, że materac dla dwojga musi podołać znacznemu obciążeniu, dlatego powinien być wykonany z odpornych na odkształcenia materiałów.

Warto zwrócić uwagę na liczbę stref komfortu, a także zastosowanie rozwiązań umożliwiających redukcję drgań. Co więcej, korzystnie na jakość snu wpływa zastosowanie materiałów, które zapobiegają przegrzewaniu się ciała w czasie snu, zapewniając właściwą termoregulację i wentylację. Przed zakupem najlepiej przetestować materac, co pozwoli sprawdzić, czy zapewnia on odpowiednią wygodę.

Powiązane wpisy