Poradnik

Jaki jest idealny materac dla seniorów?

Jaki jest idealny materac dla seniorów?

Wybór materaca dla seniora to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Zanim kupimy konkretny produkt, trzeba wziąć pod uwagę m.in. ogólny stan zdrowia osoby starszej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując materac dla seniora? Jaki produkt zapewni komfortowy sen oraz pomoże zapobiegać uciążliwym dolegliwościom zdrowotnym?

Problemy ze snem mogą mieć związek z wyborem niewłaściwego materaca, dlatego warto wspierać zdrowy sen, wyposażając jego sypialnię w wysokiej jakości produkty, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia.

W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są nowoczesne materace, poduszki i akcesoria, dzięki którym sypialnia seniora stanie się bezpieczną oazą zdrowego snu. Innowacyjne materiały i technologie to gwarancja stabilnego podparcia ciała w czasie snu oraz wysokiej higieny wypoczynku.

Wybór materaca i poduszki warto skonsultować z fizjoterapeutą – jest to szczególnie ważne w przypadku seniorów, u których zostały zdiagnozowane schorzenia układu ruchu, a także schorzenia przewlekłe układu sercowo-naczyniowego. Wraz z wiekiem zmienia się funkcjonowanie organizmu, dlatego warto kupić wyposażenie sypialni, które przeciwdziała pogłębianiu się schorzeń, gwarantując zdrowy, spokojny i wygodny sen.

W przypadku osób starszych, które cierpią z powodu chorób kręgosłupa, a także spędzają w łóżku bardzo dużo czasu, ze względu m.in. na ograniczenia ruchowe, konieczny jest wybór prawidłowo dobranego materaca medycznego, który nie tylko zapewnia komfort i wygodę, ale także redukuje ryzyko związane z zaburzeniami krążenia i odleżynami.

Kryteria wyboru materaca dla osoby starszej

Po pierwsze i najważniejsze – materac dla osoby starszej, która cieszy się dobrym zdrowiem, powinien spełniać nieco inne kryteria niż materac dla przewlekle chorego seniora. Warto wiedzieć, że zakup wysokiej jakości materaca to inwestycja na długie lata, a nowoczesne, funkcjonalne produkty nie tylko zapobiegają występowaniu uciążliwych dolegliwości, ale także wspomagają leczenie różnych schorzeń.

Materac dla osoby starszej musi zapewniać właściwe podparcie ciała i umożliwiać ułożenie kręgosłupa w naturalnej pozycji. Warto zwrócić uwagę na twardość materaca, która przekłada się na komfort jego użytkowania – zbyt miękki materac może utrudniać przewracanie się z boku na bok oraz wstawanie z łóżka. Co więcej, materac powinien zapewniać właściwe warunki higieniczne, szybko odprowadzając wilgoć, zapewniając odpowiednią wentylację i regulując temperaturę ciała podczas snu.

Warto wykorzystać zdobycze nowoczesnej technologii materiałowej, które sprawiły, że pokrowce nowoczesnych materacy oraz nakładki higieniczne powstają z zastosowaniem antyalergicznych i antybakteryjnych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest dobrany do indywidualnych potrzeb materac, który zapewnia optymalne podparcie w każdej części ciała osobno, redukując zaburzenia krążenia i nadmierne napięcie mięśniowe. Niektóre materace umożliwiają regulację stopnia twardości, dzięki czemu można je dopasować do zmieniających się potrzeb seniora.

Materace polecane dla osób starszych

Wybór materacy jest ogromny. W przypadku seniorów doskonale sprawdzi się np. materac MollyFlex MODENA z serii Special Collection. Ten produkt łączy w sobie wyjątkowe właściwości nowoczesnych pianek i wkładu sprężynowego. Materac MODENA dedykowany jest osobom starszym, które nie mają problemu z przewracaniem się z boku na bok. Średnia twardość materaca zapewnia wygodę i komfort snu na stabilnie podpierającym ciało podłożu, bez uczucia zapadania się w materac. Nowoczesne materiały sprawiają, że materac MODENA jest w 100% antyalergiczny.

Stabilne podparcie ciała oraz higienę snu zapewnia również piankowy materac MollyFlex ALLEGRO Fresh z serii Golden Collection, którego rdzeń tworzą nowoczesne piany. Materac ALLEGRO Fresh ułatwia przybieranie wygodnej pozycji, redukując wysiłek związany z przewracaniem się z boku na bok. Stabilne, sprężyste podparcie, które zapewnia, ułatwia również samodzielne wstawanie z łóżka. Ten twardy materac dedykowany jest dla osób, które cierpią z powodu zaburzeń krążenia, schorzeń kręgosłupa, a także dolegliwości bólowych mięśni i stawów. Materac ALLEGRO Fresh to materac ze statusem wyrobu medycznego, który skutecznie przeciwdziała pogłębianiu się schorzeń, wspierając ich leczenie.

Doskonałym wyborem dla osoby starszej jest także materac MollyFlex NOVIA z serii Silver Collection, który pomaga odciążyć stawy, zapewniając punktowe rozłożenie nacisku. Wykonany z nowoczesnych, przyjaznych zdrowiu materiałów, zapewnia stabilne podparcie oraz gwarantuje zdrowy, higieniczny sen. Co ważne – dzięki wypełnieniu pokrowca można cieszyć się efektem miękkiego dotyku, pomimo wysokiej twardości rdzenia materaca. Piankowy materac NOVIA to produkt dedykowany m.in. osobom starszym, które cierpią z powodu sztywności i dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawów oraz mięśni.

Podsumowanie

Wybór materaca dla seniora powinien uwzględniać indywidualne potrzeby osoby starszej. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. ogólny stan zdrowia, stopień sprawności, masę ciała, a także schorzenia, których objawy mogą nasilać się podczas snu. Bardzo ważne podczas wyboru materaca dla osoby starszej jest dopasowanie stopnia jego twardości do ewentualnych ograniczeń ruchowych, dzięki czemu samodzielne przybieranie wygodnej pozycji nie będzie wiązało się z nadmiernym wysiłkiem.

Decydując się na zakup materaca medycznego, który jest doskonałym wyborem dla seniorów cierpiących na różne schorzenia, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który pomoże dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do stanu zdrowia konkretnej osoby.