Poradnik

Dlaczego odpowiedni dobór materaca jest tak ważny?

Dlaczego odpowiedni dobór materaca jest tak ważny?

Brak odpowiedniej ilości snu i niska jakość snu w destrukcyjny sposób wpływają na zdrowie fizyczne oraz kondycję psychiczną. Jedną z częstych przyczyn zaburzeń snu jest niewłaściwy dobór wyposażenia sypialni. Jak niewłaściwie dobrany materac wpływa na jakość naszego snu?

Sen to czynność fizjologiczna, która warunkuje przebieg wielu procesów biologicznych. Już po 1-2 nieprzespanych lub źle przespanych nocach możemy zauważyć, że nasze samopoczucie znacząco się pogorszyło. Jeżeli materac nie zapewnia komfortu i wygody podczas snu, to możemy zacząć cierpieć z powodu różnych zaburzeń snu. Problemy z zasypianiem i wybudzanie się w nocy często poprzedzają wystąpienie uporczywego bólu pleców i innych dolegliwości, które spowodowane są m.in. brakiem stabilnego podparcia ciała w czasie snu.

Dlaczego ważny jest odpowiedni dobór materaca?

Z roku na rok zwiększa się świadomość zagrożeń, które powoduje spanie na niewłaściwie dobranym materacu. Jeszcze nie tak dawno temu większość osób, które urządzały sypialnię, brało pod uwagę jedynie cenę materaca. Obecnie większą wagę przywiązujemy do jakości materaca, która przekłada się na stan naszego zdrowia oraz ogólne samopoczucie.

Materace z gąbki lub pianki tapicerskiej powoli znikają z rynku. Zastępują je materace z nowoczesnych pian, które zapewniają stabilne podparcie i w pozytywny sposób wpływają na stan naszego zdrowia. Coraz więcej osób świadomie podchodzi do wyboru materaca, poduszek i akcesoriów, dbając o to, aby sypialnia stanowiła nie tylko miejsce do snu, ale także stała się oazą relaksu i zapewniała doskonałe warunki do nocnej regeneracji.

W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są najwyższej jakości materace, poduszki i akcesoria, które gwarantują jakościowy sen. Bogaty asortyment produktów pozwala wybrać elementy wyposażenia sypialni, które są precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Jak materac wpływa na ogólny stan naszego zdrowia?

Spokojny, zdrowy sen pozwala na efektywną regenerację fizyczną i psychiczną. Dzięki dopasowanemu do indywidualnych potrzeb materacowi można poprawić jakość snu i redukować związane z nocną regeneracją zaburzenia. Dobrze dopasowany materac wpływa na długość snu głębokiego, pozwala uniknąć częstego wybudzania się w nocy oraz zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa i zmniejsza napięcie mięśniowe, zapobiegając bólowi pleców.

Co więcej, wysokiej jakości materac przez długi czas zachowuje swoje właściwości, zapobiegając rozwojowi wad postawy. Jeżeli w nocy cierpimy z powodu nawracających skurczów łydek, mamy problemy z przybraniem wygodnej pozycji lub przewracaniem się z boku na bok, to warto zdecydować się na zakup nowego materaca, bo odczuwane dolegliwości mogą się nasilać, pogarszając ogólną jakość życia.

Odpowiedni wybór materaca jest ważny zarówno w przypadku osób zdrowych, jak i osób z różnymi schorzeniami kręgosłupa, układu krążenia oraz schorzeniami neurologicznymi, które objawiają się nadmiernym napięciem mięśniowym. Na właściwie dobranym materacu, który nie wpływa w negatywny sposób na ogólny stan zdrowia, powinniśmy spać od pierwszych dni życia. Nowoczesne materiały i technologie produkcji pozwalają zmniejszyć ryzyko rozwoju różnych schorzeń, a także zapewniają odpowiednią higienę snu, redukując szkodliwe drobnoustroje i zmniejszając ryzyko związane z gromadzeniem się wewnątrz materaca roztoczy kurzu domowego.

Dobrze dobrany materac poprawia ogólny stan zdrowia i zapewnia dobre samopoczucie po przebudzeniu. Regenerujący sen poprawia naszą wydolność umysłową, zapewnia energię do pracy i nauki oraz pełnego wykorzystania wolnego czasu.

Odpowiednio dopasowany materac, czyli jaki?

Odpowiednio dopasowany materac to materac, który wybierzemy, uwzględniając indywidualne potrzeby i oczekiwania. Aby właściwie dopasować parametry materaca, trzeba wziąć pod uwagę masę ciała, wzrost i ewentualne problemy zdrowotne. Bardzo ważny jest wybór właściwie dopasowanego do naszych potrzeb stopnia twardości materaca, a także materiałów, z których został wykonany jego rdzeń oraz pokrowiec. Materiały przyjazne zdrowiu zapewniają odpowiednią wentylację, szybko odprowadzają wilgoć, regulują temperaturę ciała w czasie snu oraz mają dodatkowe właściwości, np. ograniczają rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Doskonałym wyborem są nowoczesne materace piankowe, które można dopasować do potrzeb dzieci, młodzieży, zdrowych osób dorosłych oraz osób z różnymi schorzeniami np. seniorów, zyskując gwarancję zdrowego, regenerującego snu.

Materace MollyFlex to produkty o statusie wyrobu medycznego, spełniające najwyższe standardy jakości, które zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i odciążenie mięśni. Przed rozpoczęciem korzystania z materaca o statusie wyrobu medycznego warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb materac wpływa na zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną, zapewniając komfort i wygodę podczas snu. Decydując się na zakup wysokiej jakości wyposażenia sypialni, można zyskać pewność, że posłuży ono przez długi czas, odpowiednio podpierając kręgosłup i poprawiając efektywność nocnej regeneracji.

Wybór materaca to trudne zadanie, dlatego warto przed zakupem wyposażenia sypialni zasięgnąć porady eksperta. W salonach partnerskich MollyFlex można nie tylko skorzystać z fachowej porady sprzedawców, ale także doświadczonych fizjoterapeutów, którzy udzielają bezpłatnych porad w ramach odbywającej się w różnych miastach akcji „Weekend z fizjoterapeutą”.

Powiązane wpisy