Poradnik

Jak działa pokrowiec chłodzący na materac?

Jak działa pokrowiec chłodzący na materac?

Jak działa chłodzący pokrowiec na materac? Czy sprawdzi się jedynie jako doraźne rozwiązanie latem? Sprawdź!

Wysoka temperatura w sypialni nie sprzyja zasypianiu i utrudnia spokojny sen, zaburzając procesy nocnej regeneracji. Szczególnie trudne bywa zasypianie w pomieszczeniu, które usytuowane jest od południowej lub zachodniej strony budynku. Nie zawsze mamy możliwość korzystania z urządzeń chłodzących, dzięki którym nawet podczas tropikalnych upałów w naszych domach i mieszkaniach panuje przyjemny chłód. Nie musimy jednak czekać na zmianę pogody, aby lepiej spać i cieszyć się przyjemnym efektem chłodzenia.

Letnie upały utrudniają spokojny sen. Rozwiązaniem problemu wysokiej temperatury w sypialni jest stosowanie produktów, które chłodzą i znacząco poprawiają komfort wypoczynku podczas upalnych dni i nocy.

Szukając nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają przetrwać upały, warto poznać zasadę działania chłodzącego pokrowca na materac iFresh, który doskonale sprawdzi się nie tylko latem, ale także w sezonie grzewczym. To proste i zarazem bardzo skuteczne rozwiązanie pozwala uniknąć wielu skutków ubocznych korzystania z wentylatorów, przenośnych klimatyzatorów oraz spania przy szeroko otwartych oknach.

Jak poprawić jakość snu w upalne noce?

Latem możemy poprawić jakość snu na kilka sposobów. Lepszy sen zapewnia m.in. ograniczanie nagrzewania się sypialni. Zaciemnienie pomieszczenia i rezygnacja z otwierania okien, gdy na zewnątrz jest gorąco, pozwalają obniżyć temperaturę w sypialni nawet o kilka stopni. Wietrzyć pomieszczenie powinniśmy wczesnym rankiem oraz wieczorem, gdy temperatura na zewnątrz nie jest bardzo wysoka.

Jednak to nie wszystko, bo na jakość naszego snu wpływa również dobór odpowiedniego wyposażenia pomieszczenia. Chcąc cieszyć się jakościowym snem o każdej porze roku, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego materaca, poduszki oraz akcesoriów. Komfort i wygodę snu zapewniają produkty wysokiej jakości, które powstały z przyjaznych zdrowiu materiałów. Nowoczesne materiały i technologie pozwalają m.in. zmniejszyć nadmierną potliwość, która często związana jest z brakiem odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Wysokiej jakości materac oraz poduszka nie tylko stabilnie podpierają ciało, zapobiegając bólowi kręgosłupa i rozwojowi wad postawy, ale także pomagają zadbać o odpowiedni mikroklimat, który wpływa na jakość snu.

Warto zwrócić uwagę, czy materac i poduszka zostały wykonane z materiałów, które ułatwiają przepływ powietrza, szybko odprowadzają wilgoć i nie podnoszą temperatury ciała. Dopełnieniem materaca i poduszki są wpływające na jakość snu akcesoria np. chłodzący pokrowiec na materac iFresh, który nie tylko skutecznie chroni materac przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także zapewnia przyjemne uczucie chłodzenia podczas snu. W salonach partnerskich marki MollyFlex dostępne są jedynie najwyższej jakości produkty do sypialni, dzięki którym można skutecznie redukować częste przyczyny zaburzeń snu.

Jak działa chłodzący pokrowiec na materac?

Pokrowiec chłodzący iFresh marki MollyFlex to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą zasnąć lub wybudzają się w nocy z powodu zbyt wysokiej temperatury w sypialni.

Dzięki połączeniu szybko odprowadzającej nadmiar wilgoci wiskozy, znajdującej się we wnętrzu pokrowca tkaniny bawełnianej oraz żelowych mikrokapsułek pokrowiec iFresh poprawia komfort snu, zapobiegając nadmiernemu przegrzewaniu ciała. Pokrowiec iFresh szybko odprowadza wilgoć, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz stabilizuje temperaturę ciała, redukując nieprzyjemne uczucie gorąca.

Innowacyjna technologia produkcji pozwoliła stworzyć pokrowiec na materac, który ma dodatkowe właściwości. Żelowe mikrokapsułki szybko absorbują ciepło i zapewniają przyjemne uczucie chłodzenia nawet w bardzo upalne noce. Tkanina, z której został wykonany pokrowiec, jest miękka i przyjemna w dotyku. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości pokrowiec iFresh zapewnia przyjemne uczucie świeżości oraz wysoki komfort użytkowania przez bardzo długi czas.

Korzystanie z pokrowca na materac iFresh marki MollyFlex pozwala cieszyć się jakościowym snem niezależnie od panującej w sypialni temperatury. Wyjątkowe właściwości pokrowca sprawiają, że łóżko staje się oazą spokojnego snu i błogiego relaksu.

Pokrowiec iFresh dostępny jest w wielu rozmiarach, co ułatwia jego dopasowanie do większości dostępnych na rynku materacy. Można go szybko i bez trudu założyć na materac oraz zdejmować do prania – pokrowiec iFresh można prać w pralce!

Podsumowanie

Efekt chłodzenia w czasie snu zapewnia innowacyjny pokrowiec iFresh marki MollyFlex, który m.in. dzięki technologii żelowych mikrokapsułek absorbuje ciepło, zapewniając uczucie świeżości. Użytkowanie pokrowca skutecznie poprawia jakość snu, zapobiegając przegrzewaniu się ciała i nadmiernej potliwości.

Przyjemne uczucie chłodu ułatwia zasypianie i zapobiega częstemu wybudzaniu się w nocy. Pokrowiec iFresh to trwały i wyjątkowo funkcjonalny produkt, który pozwala przez długi czas cieszyć się wysokim komfortem i wygodą podczas snu, poprawiając panujący w sypialni mikroklimat.