Poradnik

Materace piankowe – różnorodność materiałów, wysokości i stopni twardości

Materace piankowe – różnorodność materiałów, wysokości i stopni twardości

Materace piankowe to jedne z najczęściej wybieranych materacy, co ma związek z ogromną różnorodnością produktów, a także wysoką jakością, funkcjonalnością i możliwością dopasowania właściwości nowoczesnych pianek do indywidualnych potrzeb. Jakie zalety mają materace piankowe? Dla kogo będą idealnym wyborem? Sprawdź!

Materac materacowi nierówny! Warto dowiedzieć się więcej na temat materacy piankowych, które z roku na rok zyskują na popularności. W ostatnich latach w produkcji materacy piankowych zaszły liczne zmiany – nowoczesne materiały i rozwiązania technologiczne pozwoliły stworzyć najwyższej jakości materace, które są przyjazne zdrowiu, zapewniają właściwe podparcie dla kręgosłupa i na długo zachowują swoje właściwości. Nowoczesne materace piankowe to idealne połączenie wysokiej jakości, funkcjonalności, bezpieczeństwa użytkowania, a także wysokiej trwałości.

Odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb materac, poduszka i akcesoria tworzą fundament zdrowego snu. Aby materac zapewniał stabilne podparcie kręgosłupa i pozwalał cieszyć się komfortem i wygodą snu, powinien zostać dobrany do naszej masy ciała, wzrostu i stanu zdrowia.

Z jakich pianek powstają nowoczesne materace piankowe?

Najczęściej stosowane pianki w wysokiej jakości materacach to m.in. pianka termoelastyczna i pianka wysokoelastyczna, jednak producenci materacy często stosują kilka pianek o różnym stopniu twardości. Nowością na rynku są pianki z dodatkowymi właściwościami np. pianka z chłodzącą powłoką żelową.

Nowoczesne pianki zapewniają odpowiednie podparcie kręgosłupa w każdym z jego odcinków, cechują się wysoką elastycznością, a także pozwalają zadbać o przyjazny zdrowiu mikroklimat materaca.

Każda pianka w nieco inny sposób dopasowuje się do ciała. Co ważne – obecnie używane materiały do produkcji materacy posiadają właściwości antyalergicznyne – dzięki czemu nie stanowią dobrego środowiska do rozwoju roztoczy kurzu domowego.

Nowoczesne pianki dzięki odpowiedniej technologii produkcji pozwalają zadbać o higienę snu, ograniczając m.in. rozwój szkodliwych drobnoustrojów. W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są jedynie przyjazne zdrowiu materace, które można dopasować do indywidualnych potrzeb pod każdym względem.

Jakie stopnie twardości mają materace piankowe?

Pod względem stopnia twardości dzielimy materace piankowe na miękkie, średnio twarde i twarde. Materace piankowe o niskim stopniu twardości dedykowane są m.in. dla dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych.. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają miękkiego materaca, jest materac BELLAGIO, który łączy w sobie komfort, wygodę i higienę snu. Strefy komfortu materaca BELLAGIO sprawiają, że idealnie podpiera on ciało podczas snu w każdej pozycji. Co więcej, ten model materaca od MollyFlex pomaga usprawnić krążenie krwi w czasie snu i usprawnia regenerację mięśni.

Materac piankowe o średnim stopniu twardości to doskonały wybór dla większości osób dorosłych. Na szczególną uwagę zasługuje np. materac MODENA, który doskonale podpiera ciało, reaguje na zmianę pozycji, a także pomaga zadbać o higienę snu. Wykonany z antyalergicznych materiałów stanowi doskonały wybór dla osób, w których sypialni nie ma miejsca dla roztoczy kurzu domowego.

Materace twarde gwarantują stabilne podparcie dla kręgosłupa i są odporne na odkształcenia. Materace o wysokim stopniu twardości dedykowane są również dla osób, które cierpią z powodu schorzeń kręgosłupa oraz mają problemy z przewracaniem się z boku na bok.

Dobór stopnia twardości materaca warto skonsultować ze specjalistą, bo liczy się w tym przypadku nie tylko masa ciała. Istotne kryteria doboru stopnia twardości materaca to także wzrost i ogólny stan zdrowia, a także wiek, który może powodować pewne ograniczenia np. podczas zmiany pozycji.

Materace piankowe różnią się także pod względem wysokości, pasując do większości dostępnych na rynku łóżek. Materace niskie mogą być stosowane np. jako dodatkowy materac nawierzchniowy. Największą popularnością cieszą się materace o wysokości 20-30 cm, które sprawdzają się w przypadku tradycyjnych i nowoczesnych ram łóżek.

Wysokie materace to doskonały wybór dla osób, które mają problemy z poruszaniem się np. seniorów. Podwyższona powierzchnia spania ułatwia samodzielne kładzenie się do łóżka oraz wstawanie.

Ważne! Materace Mollyflex to materace o statusie wyrobów medycznych. Używaj je zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Podsumowanie

Materace piankowe to ogromna grupa produktów, które różnią się pod wieloma względami. W MollyFlex dostępne są materace piankowe o różnym stopniu twardości oraz dodatkowych właściwościach, dzięki którym idealnie spełnią potrzeby i oczekiwania różnych grup użytkowników. Najwyższa jakość, idealne dopasowanie i nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają nie tylko zadbać o komfort i wygodę, ale także zapobiegać rozwojowi schorzeń kręgosłupa.

Powiązane wpisy