Poradnik

Jaką poduszkę do spania na plecach wybrać?

Jaką poduszkę do spania na plecach wybrać?

Na jakość naszego snu wpływa nie tylko odpowiednie podparcie kręgosłupa lędźwiowego i kręgosłupa piersiowego, ale także właściwa stabilizacja głowy i kręgosłupa szyjnego. Jaka poduszka pozwoli cieszyć się wygodą i komfortem podczas spania na plecach? Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając poduszkę? Sprawdź!

Na rynku dostępne są różnego rodzaju poduszki. Nie wszystkie zapewniają prawidłowe podparcie głowy i kręgosłupa szyjnego. Dobrze dobrana poduszka powinna stabilnie podpierać głowę, pozwalając na ułożenie kręgosłupa szyjnego w odpowiedniej pozycji. Jest to bardzo ważne, bo korzystanie z niskiej jakości poduszki to jedna z częstszych przyczyn porannego bólu karku i bólu głowy. Warto wiedzieć, że nadmierne obciążenie kręgosłupa w odcinku szyjnym, które związane jest ze spaniem na nieodpowiednio dobranej poduszce, może przyczynić się do powstawania m.in. nieodwracalnych zmian zwyrodnieniowych.

Ułożenie ciała podczas snu a ogólny stan zdrowia

Ułożenie ciała podczas snu wpływa na ogólną kondycję naszego organizmu. Dobór odpowiednio dopasowanego do indywidualnych potrzeb materaca oraz poduszki pozwala zapobiegać rozwojowi różnych schorzeń i nasileniu się dolegliwości zdrowotnych. Skutki spania na niewłaściwie dobranym materacu oraz poduszce to m.in. ból pleców, nadmierne napięcie mięśniowe, bóle głowy, zawroty głowy oraz drętwienie kończyn. Chcąc zadbać o ogólny stan zdrowia, trzeba dopasować wyposażenie sypialni do potrzeb naszego organizmu. Materac i poduszka tworzą fundament zdrowego snu, wpływając nie tylko na nasze zdrowie, ale także ogólne samopoczucie i poziom życiowej energii.

W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są najwyższej jakości materace, poduszki i akcesoria, dzięki którym można nie tylko zapobiegać rozwojowi różnych schorzeń, ale także wspierać proces leczenia np. choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Zachęcamy do przetestowania produktów przed zakupem oraz skorzystania z pomocy naszych sprzedawców.

Idealna poduszka do spania na plecach, czyli jaka?

Fizjoterapeuci zalecają spanie na plecach np. osobom, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Pozycja ta jest najzdrowsza z pozycji do snu, która zapewnia prawidłowe rozluźnienie mięśni oraz ułożenie kręgosłupa. Osoby śpiące na plecach rzadziej cierpią z powodu bólu pleców, jednak warto pamiętać, że najważniejszą kwestią jest dobór wysokiej jakości materaca i poduszki, które zapewnią odpowiednie podparcie ciała.

Poduszka do spania na plecach musi mieć odpowiedni kształt oraz twardość. Powinna zapewniać stabilne podparcie głowy i kręgosłupa szyjnego. Materiały, z których została wykonana, powinny charakteryzować się elastycznością oraz wysoką trwałością. Najlepszym wyborem jest poduszka z nowoczesnej pianki, która nie tylko podpiera głowę, pozwalając na ułożenie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji, ale także zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto zwrócić uwagę na wysokość poduszki, która nie powinna przekraczać kilkunastu centymetrów. Spanie na wysokiej poduszce lub kilku poduszkach powoduje nie tylko dolegliwości ze strony kręgosłupa szyjnego, ale także kręgosłupa piersiowego.

Polecamy m.in. dopasowane do spania w każdej pozycji poduszki AIR CERVICAL i AIR FRESH CERVICAL, które mają profilowany kształt. Są to produkty medyczne o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Poduszki AIR CERVICAL i AIR FRESH CERVICAL zostały wykonane z dedykowanej elastycznej, która stabilnie podpiera głowę i kręgosłup szyjny.

Poduszka AIR CERVICAL posiada w całości perforowane  wnętrze, zapewniając prawidłową cyrkulację powietrza. Poduszka AIR FRESH CERVICAL to poduszka ergonomiczna, która cechuje się zwiększoną elastycznością. Cechą wyjątkową produktu jest powłoka żelu na powierzchni pianki, która odpowiada za termoregulację, dzięki temu rozwiązaniu poduszka utrzymuje stałą temperaturę podczas snu oraz ogranicza potliwość, zapewniając dodatkowy komfort termiczny. Model ten ma obniżoną środkową część wyprofilowaną pod głowę, natomiast dwa wałki o różnych wysokościach mają zapewnić stabilne wsparcie odcinka szyjnego. Wybór wysokości wałka jest uzależniony od budowy ciała, pozycji w jakiej śpimy i twardości materaca

Poduszki AIR CERVICAL i AIR FRESH CERVICAL to produkty ze statusem wyrobu medycznego, które mają optymalny kształt, wysokość oraz twardość, dzięki czemu pozwalają na szybką adaptację i komfortowy sen w każdej pozycji.

Poduszki AIR CERVICAL i AIR FRESH CERVICAL to produkty o statusie wyrobu medycznego używaj ich zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Podsumowanie

Poduszka do spania na plecach powinna stabilnie podpierać głowę i kręgosłup szyjny. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których została wykonana, a także jej kształt i wysokość. Poduszki marki MollyFlex to produkty wykonane z dbałością o każdy szczegół, które stabilnie podpierają kręgosłup szyjny i głowę, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza.

Powiązane wpisy