Poradnik

Dlaczego warto skorzystać z porady fizjoterapeuty podczas zakupu materaca?

Dlaczego warto skorzystać z porady fizjoterapeuty podczas zakupu materaca?

Właściwe dopasowanie materaca do stanu zdrowia, masy ciała oraz wzrostu jest niezwykle ważne, jeżeli chcemy cieszyć się jakościowym snem. Niestety, często dokonujemy zakupu materaca, biorąc pod uwagę niewłaściwe kryteria, co skutkuje obniżeniem jakości snu oraz pojawieniem się różnych dolegliwości zdrowotnych. Jak wybrać materac idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań? Podpowiadamy.

Dobry materac powinien zapewniać stabilne podparcie dla kręgosłupa oraz redukować ryzyko związane z m.in. rozwojem wad postawy. W praktyce okazuje się jednak, że nadal spora grupa osób dobiera materac „na oko”. Głównym kryterium doboru materaca jest jego rozmiar i cena, która nie zawsze idzie w parze z odpowiednią jakością.

Mając w planach zakup nowego materaca, poduszki i akcesoriów, które sprawiają, że sen staje się bardziej komfortowy, warto nie tylko określić indywidualne potrzeby i oczekiwania, ale także zasięgnąć porady eksperta. Realizując misję naszej marki, staramy się ułatwić wybór materaca, aby stał się on fundamentem zdrowego i spokojnego snu. W naszych salonach partnerskich można skorzystać z bezpłatnej porady doświadczonych fizjoterapeutów w ramach akcji „Weekend z fizjoterapeutą”.

Dlaczego warto przed zakupem materaca skorzystać z porady fizjoterapeuty?

Dobrze dopasowany materac to inwestycja, która pozwala poprawić stan zdrowia, zapobiegać rozwojowi schorzeń kręgosłupa oraz poprawić samopoczucie. Porada doświadczonego fizjoterapeuty na etapie wyboru materaca pomaga uniknąć kosztownych błędów, które powodują, że zmniejsza się wydajność naszego organizmu oraz pojawiają się bardzo uciążliwe dolegliwości m.in. przewlekły ból pleców, sztywność karku i ból głowy.

Długotrwałe korzystanie z niewłaściwie dopasowanego materaca zwiększa ryzyko rozwoju wad postawy, nasila dolegliwości związane m.in. ze schorzeniami układu krążenia oraz w negatywny sposób przekłada się na formę psychiczną. Jest to spowodowane m.in. zaburzeniami procesu nocnej regeneracji organizmu oraz częstym wybudzaniem się w nocy.

Wsparcie fizjoterapeuty, który dysponuje wiedzą dotyczącą ergonomii snu, znacząco ułatwia zakup nowego materaca. Dzięki konsultacji ze specjalistą można dobrać materac o odpowiednim stopniu twardości, który nie tylko zapewni spokojny sen, ale także poprawi efektywność nocnej regeneracji.

Aby skorzystać z porady fizjoterapeuty, nie trzeba umawiać się na wizytę do specjalisty i oczekiwać w długiej kolejce. Wystarczy wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń z cyklu „Weekend z fizjoterapeutą”. Odbywają się one w różnych miastach na terenie całej Polski. Dzięki współpracy marki MollyFlex m.in. z salonami partnerskimi dostępnymi na stronie w zakładce Salony sprzedaży | Mollyflex: Materac można bez zobowiązań zyskać wiedzę niezbędną podczas wyboru materaca.

Fizjoterapeuci współpracujący z MollyFlex udzielają porad nie tylko osobom cierpiącym na różne schorzenia m.in. choroby zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa, które chcą kupić materac posiadający status wyrobu medycznego, ale także osobom zdrowym, które chcą zapobiegać rozwojowi schorzeń związanych z niską jakością snu.

Jakie materac wybrać, aby poprawić jakość snu?

Materac idealny to materac zapewniający stabilne podparcie dla kręgosłupa, dzięki któremu można w pełni wykorzystać każdą minutę snu. Co więcej, trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów, które powinny chronić przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów oraz alergenów, umożliwiać odpowiednią wentylację i szybko odprowadzać wilgoć.

Materac idealny to materac, który dzięki swoim właściwościom poprawia komfort i jakość snu. Nowoczesne materace marki MollyFlex zostały stworzone w celu zapewnienia najwyższej jakości wypoczynku.

Polecamy np. średnio twardy materac piankowy NUVOLA Lusso, należący do Silver Collection, który dopasowuje się do ciała, zapewniając równomierne rozłożenie jego ciężaru. Materac NUVOLA Lusso to materac antyalergiczny, który zapewnia komfort i wygodę snu dzięki 3 warstwom nowoczesnej pianki, pokrowcowi z włókna celulozowego oraz innowacyjnej technologii żelowych kapsułek, które skutecznie chronią przed przegrzewaniem się organizmu w czasie snu.

Doskonałym wyborem dla osób, które preferują sen na twardym materacu, jest materac Elia, należący do Platinum Collection. Ten model materaca piankowego został wyposażony w pokrowiec z tkaniny Tessuto Strech, który zapewnia uczucie miękkości oraz szybko odprowadza wilgoć i ciepło, zapewniając przyjemne uczucie chłodu. Rdzeń materaca Elia tworzą dwie wysokiej jakości piany, które stabilnie podpierają ciało i są odporne na odkształcenia.

Najwyższy komfort snu oraz odpowiednią higienę zapewnia również miękki materac BELLAGIO, należący do Golden Collection. Produkt ten w 100% spełni potrzeby i oczekiwania osób, które szukają materaca o niskim stopniu twardości, jednak chcą uniknąć np. problemów ze zmianą pozycji. Materac BELLAGIO idealnie dopasowuje się do ciała, szybko reguluje temperaturę i odprowadza wilgoć, a także pozwala cieszyć się zdrowym, higienicznym snem.

Podsumowanie

Skorzystanie z porady fizjoterapeuty podczas zakupów jest sposobem na uniknięcie częstych błędów, które popełniane są podczas wyboru materaca. Konsultacja z fizjoterapeutą MollyFlex to ułatwienie nie tylko dla osób borykających się z różnymi schorzeniami. Dzięki konsultacji ze specjalistą wybór materaca staje się o wiele łatwiejszy także dla osób, które cieszą się dobrym zdrowiem i chcą zapobiegać rozwojowi różnych schorzeń, a także poprawić jakość snu.

Powiązane wpisy