Poradnik

Olejki eteryczne – jakie wybrać do sypialni?

Olejki eteryczne – jakie wybrać do sypialni?

Zdrowy sen poprawia samopoczucie. Niestety, szybkie tempo życia, stres i problemy dnia codziennego często utrudniają zasypianie i przyczyniają się do występowania zaburzeń snu. W takiej sytuacji może pomóc aromaterapia. Jakie olejki eteryczne warto stosować w celu ułatwienia zasypiania i poprawy jakości snu?

Liczne badania dowiodły zależności pomiędzy jakością snu oraz ogólnym stanem zdrowia fizycznego i kondycją psychiczną. Inwestując w wysokiej jakości wyposażenie do sypialni, można zadbać o podstawę dobrego samopoczucia i efektywnej regeneracji organizmu, czyli zdrowy sen. Nie bez powodu odpoczynek zalecany jest w celu wsparcia leczenia różnych schorzeń – zdrowy sen wspiera mechanizmy odpornościowe organizmu oraz pomaga szybciej zwalczyć np. sezonowe infekcje. W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są luksusowe materace i poduszki, które poprawiają jakość snu, zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a także akcesoria, dzięki którym można zadbać o panujący w łóżku mikroklimat, ograniczając m.in. ryzyko związane z rozwojem drobnoustrojów.

Zdrowy sen poprawia ogólną jakość życia…

Dobrze dobrany materac, poduszka i akcesoria tworzą fundament zdrowego snu. Aby poprawić jakość snu, powinniśmy również zwrócić uwagę na panujące w sypialni warunki, które pomagają wykorzystać każdą minutę snu

Wsparciem zdrowego snu jest przede wszystkim odpowiedni mikroklimat, dzięki któremu nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Jeżeli odczuwamy skutki życia w ciągłym biegu oraz stresu, warto sięgnąć po naturalne olejki eteryczne o działaniu uspokajającym, wyciszającym i odprężającym. Stosowane w sypialni, pomogą szybciej zasnąć, wpływając na nasz nastrój.

Jakie olejki eteryczne stosować w sypialni?

W sypialni najlepiej sprawdzą się olejki eteryczne o uspokajającym, wyciszającym i odprężającym działaniu. Ich przyjemny zapach i prozdrowotne właściwości ułatwiają zasypianie i wpływają na nasz nastrój. Polecane do sypialni olejki eteryczne to m.in.:

  • olejek lawendowy – lawenda słynie z wyjątkowego działania na ludzki organizm – sprzyja uspokojeniu emocji, wycisza i odpręża, ułatwiając zasypianie;
  • olejek cedrowy – polecany dla osób, które cierpią z powodu przewlekłego stresu – olejek cedrowy koi nerwy, odpręża, poprawia jakość snu, a także redukuje stres fizjologiczny, wpływając na poziom hormonów szczęścia i hormonu snu;
  • olejek bergamotowy – pomaga redukować niekorzystnie wpływające na jakość snu czynniki psychiczne – redukuje stres, pomaga uspokoić emocje, relaksuje, odpręża oraz pomaga uniknąć gonitwy myśli przed zaśnięciem;
  • olejek z szałwii muszkatołowej – polecany dla osób, u których występują zaburzenia lękowe oraz depresja – szałwia muszkatołowa reguluje poziom hormonów, redukuje zaburzenia snu, które związane są z menopauzą, poprawia nastrój oraz ma właściwości antystresowe i antydepresyjne;
  • olejek z rumianku rzymskiego – wpływa na jakość i komfort snu, redukując m.in. problem koszmarów sennych – olejek z rumianku rzymskiego zmniejsza stres, uczucie lęku i niepokoju, ułatwia zasypianie oraz poprawia nastrój, redukując rozdrażnienie i irytację, które często pojawiają się po ciężkim dniu.

Olejki eteryczne to nie tylko sposób na zdrowy sen, ale także naturalna broń przeciw uciążliwym owadom, które dokuczają nam w sezonie letnim. Dzięki aromaterapii możemy skutecznie odstraszyć m.in. komary i meszki.

Ważne! Olejków eterycznych nie należy stosować w zbyt dużej ilości, bo wówczas efekt ich działania może być odwrotny do zamierzonego. Co więcej, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do korzystania z aromaterapii – jednym z nich jest ciąża. Ze szczególną ostrożnością trzeba stosować olejki eteryczne w sypialni niemowląt i małych dzieci, osób przewlekle chorych, a także alergików.

Zadbaj o zdrowy sen, wybierając odpowiedni materac i ergonomiczną poduszkę

Problemy z zasypianiem, bezsenność oraz inne zaburzenia snu to częsty problem, który możemy rozwiązać, dbając o dobór wysokiej jakości elementów wyposażenia sypialni. Właściwie dobrany do naszych indywidualnych potrzeb materac pozwala zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, zapobiegając wielu uciążliwym dolegliwościom oraz zmniejszając ryzyko rozwoju wad postawy.

MollyFlex oferuje przyjazne zdrowiu materace o statusie wyrobu medycznego. W naszej ofercie znajdują się również ergonomiczne poduszki, które pozwalają zadbać o kręgosłup szyjny oraz poprawiające higienę snu akcesoria.

Materace MollyFlex z Silver Collection, Golden Collection, Platinum Collection i Special Collection to certyfikowane produkty o pozytywnym wpływie na stan zdrowia i samopoczucie. Materace piankowe i poduszki MollyFlex łączą w sobie piękny wygląd i ergonomię, gwarantując zdrowy, spokojny sen. Precyzyjnie dobrane materiały pomagają zadbać o właściwy mikroklimat i higienę snu, regulując temperaturę ciała, szybko odprowadzając wilgoć i zapewniając odpowiednią wentylację.

Wśród produktów marki MollyFlex każdy znajdzie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb wyposażenie sypialni – oferujemy materace miękkie, średnio twarde i twarde, a także poduszki klasyczne i profilowane. Dopełnieniem naszej oferty są nowoczesne akcesoria ochronne, dzięki którym można przedłużyć żywotność materaca oraz poduszek, a także zapobiegać ich zabrudzeniu.

Podsumowanie

Olejki eteryczne to sprawdzony sposób na problemy z zasypianiem, które powoduje szybkie tempo życia. Warto po nie sięgać, gdy pojawia się napięcie nerwowe, odczuwamy niepokój i lęk, jesteśmy przemęczeni, a także mamy problemy z uspokojeniem emocji.

Choć olejki eteryczne są od wieków stosowane na problemy ze snem, to nie zastąpią one właściwie dobranego materaca i poduszki, które zapewniają komfort i wygodę snu, stanowiąc wsparcie dla kręgosłupa, ułatwiając rozluźnienie mięśni i poprawiając efektywność nocnej regeneracji.