Poradnik

IDEALNA ochrona nie istn…. A JEDNAK! Sprawdź ochraniacz od MollyFlex!

IDEALNA ochrona nie istn…. A JEDNAK! Sprawdź ochraniacz od MollyFlex!

Higieniczny sen to gwarancja dobrego zdrowia i samopoczucia. Inwestując w wysokiej jakości materac, warto zadbać o jego żywotność i dokupić odpowiedni ochraniacz. Jakie korzyści gwarantuje zakup ochraniacza na materac?

Nowoczesne materace mają zdejmowany pokrowiec, więc po co nam dodatkowa ochrona? To pytanie zadaje sobie wiele osób, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, jaką funkcję pełni ochraniacz na materac oraz dlaczego warto zdecydować się na jego zakup.

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że zarówno w przypadku zakupu materaca, jak i ochraniacza, liczy się przede wszystkim wysoka jakość, która jest gwarancją funkcjonalności produktów oraz pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby każdego z ich użytkowników.

Pokrowiec na materac a ochraniacz na materac – czym się różnią?

Pokrowiec i ochraniacz na materac to nie to samo, choć zdarza się, że mamy do czynienia z pomyłkami, które mogą okazać się przyczyną sporych problemów. Pokrowiec na materac to jeden z jego elementów, dzięki któremu wewnętrzne warstwy materaca zyskują estetyczne i trwałe „opakowanie”. Ochraniacz na materac pomaga utrzymać materac w higienicznej czystości, wpływając pozytywnie na nasze zdrowie i poprawiając komfort snu.

Nowoczesne ochraniacze na materac to nie plastikowe ceraty, ale funkcjonalne produkty, stworzone z przyjemnych w dotyku i przyjaznych skórze materiałów. To sprawia, że zapewniają właściwy komfort snu oraz skutecznie chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i wnikaniem do wnętrza materaca różnych zabrudzeń.

Pokrowiec na materac – czy i dlaczego warto z niego korzystać?

Materac powinien nam zapewniać nie tylko komfort i wygodę podczas snu. Równie ważna jest higiena, którą łatwiej utrzymać, gdy korzystamy z ochraniacza na materac. Choć nowoczesne materace MollyFlex produkowane są z naturalnych materiałów, które gwarantują zdrowy i higieniczny sen, to zakup ochraniacza wiąże się z dodatkowymi korzyściami.

Wprawdzie nie śpimy na samym materacu, jednak na jego powierzchni osadzają się różne zanieczyszczenia m.in. kurz, alergeny, bakterie oraz złuszczający się naskórek, który staje się pożywką dla wywołujących alergię roztoczy. Bez problemu przenikają one przez prześcieradło, trudno je usunąć za pomocą np. odkurzacza, a częste pranie pokrowca może być uciążliwe, zwłaszcza w przypadku, gdy korzystamy z dużego materaca. Ochraniacz stanowi skuteczną barierę dla zanieczyszczeń i wilgoci, a także jest sposobem na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych pokrowca materaca, o które nietrudno, gdy np. w naszym domu mieszkają czworonogi. Dzięki ochraniaczowi materac posłuży zdecydowanie dłużej i zachowa estetyczny wygląd, co także ma wpływ na komfort naszego snu.

Czym wyróżnia się ochraniacz na materac MollyFlex?

Wiemy już, że ochraniacz to jedno z niezbędnych akcesoriów, które warto kupić, aby przedłużyć żywotność materaca, utrzymać go w higienicznej czystości i poprawić komfort snu. Czym jednak wyróżnia się ochraniacz MollyFlex?

Jak każdy z produktów włoskiej marki MollyFlex, charakteryzuje się on wysoką jakością oraz budową, która pozwala skutecznie chronić powierzchnię materaca przed różnymi zabrudzeniami, wilgocią i płynami. Zastosowanie nowoczesnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych pozwala zapewnić 3-warstwową ochronę materaca, której nie gwarantują inne, dostępne na rynku produkty. Połączenie dwóch warstw oddychającej, przyjemnej w dotyku dzianiny bawełnianej oraz umieszczenie pomiędzy nimi dedykowanej membrany ochronnej, pozytywnie wpływa na komfort snu, dbając o utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w materacu i ochraniaczu oraz zapewniając optymalną wentylację.

Ochraniacz na materac MollyFlex jest łatwy do utrzymania w idealnej czystości – można go prać w domowej pralce, w wysokiej temperaturze, co jest niezwykle ważne w przypadku alergików. Suszenie oraz ponowne założenie ochraniacza nie sprawia żadnych problemów. Co więcej, ochraniacza nie trzeba prasować, co znacząco ułatwia życie. Prawidłowo użytkowany przez długie lata spełnia swoją funkcję oraz zachowuje estetyczny wygląd.

Podsumowanie

IDEALNA ochrona materaca istnieje! Zapewnia ją nowoczesny ochraniacz na materac MollyFlex, który nie tylko chroni, ale także poprawia komfort snu. Aby zadbać o zdrowie i zapewnić sobie regenerujący sen, warto pamiętać także o wyborze ergonomicznej poduszki, dzięki której nasz kręgosłup szyjny zyska prawidłowe podparcie. Materace, poduszki oraz akcesoria MollyFlex dostępne są w salonach partnerskich marki.

Powiązane wpisy