Poradnik

Jak krok po kroku urządzić sypialnię małżeńską?

Jak krok po kroku urządzić sypialnię małżeńską?

Urządzenie sypialni małżeńskiej to trudne zadanie, któremu często nie poświęcamy wystarczająco dużo czasu i energii, skupiając się przede wszystkim na aranżacji reprezentacyjnej części domu lub mieszkania. To przekłada się na jakość naszego życia oraz stan zdrowia. Średnio przesypiamy w ciągu całego życia 20 lat, dlatego powinniśmy zad bać o odpowiednią jakość i ergonomię snu. Jak urządzić sypialnię małżeńską? Na co zwrócić szczególną uwagę i jakich błędów unikać? Podpowiadamy, jak krok po kroku urządzić sypialnię dla dwojga.

Sen to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych, które musimy zaspokajać, aby móc normalnie funkcjonować. W celu utrzymania dobrego zdrowia powinniśmy codziennie przesypiać minimum 8 godzin. Jakość snu jest jednak zdecydowanie ważniejsza niż jego długość. Spanie na niewygodnym materacu to prosta droga do poważnych problemów. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego, zanim przystąpimy do aranżacji sypialni, musimy odpowiednio się do tego przygotować.

Łóżko – najważniejszy mebel w każdej sypialni

Łóżko jest najważniejszym meblem w każdej sypialni. Urządzając sypialnię małżeńską, trzeba brać pod uwagę potrzeby i oczekiwania dwóch osób. I tutaj pojawia się problem, bo rzadko oczekiwania małżonków są takie same. Wiele nas różni, co przekłada się także na potrzeby związane z komfortem snu. Wzrost, waga, indywidualne przyzwyczajenia, dolegliwości zdrowotne – to tylko nieliczne z kryteriów, które musimy wziąć pod uwagę, urządzając sypialnię dla dwojga.

Warto pamiętać, że sama rama łóżka nie zapewni nam odpowiedniego komfortu snu. Niezależnie od tego, na jakie łóżko się zdecydujemy, jego najważniejszą częścią jest ergonomiczny, wygodny i trwały materac. To dzięki niemu będziemy budzić się wypoczęci i pełni energii do życia, unikniemy uciążliwego bólu pleców, zadbamy o zdrowie kręgosłupa oraz zyskamy energię do podsycania ognia w związku, który stopniowo przygasa, gdy dyskomfort podczas snu zaczyna powodować chroniczne zmęczenie.

Jaki materac do łóżka małżeńskiego?

Na początek zwróćmy uwagę na szerokość materaca. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór materaca o wymiarach 160 x 200 cm. Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią sypialni, warto zdecydować się na zakup szerszego materaca, który zwiększy komfort snu. Materac dla dwojga powinien mieć właściwą twardość, którą trzeba dobrać nie tylko względem indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń, ale także wagi oraz ewentualnych problemów ze zdrowiem kręgosłupa. W naszych salonach dostępne są materace o różnych stopniach twardości, które gwarantują najwyższy komfort snu, redukują związane z ruchami drugiej osoby drgania oraz doskonale podpierają kręgosłup, co przekłada się na poprawę stanu jego zdrowia.

Materac to jednak nie wszystko. Trudno jest się wyspać, gdy nie zapewnimy odpowiedniego podparcia kręgosłupowi szyjnemu. W tym celu służy właściwie dobrana, ergonomiczna poduszka. Materace i poduszki MollyFlex to połączenie najlepszych, naturalnych materiałów i nowoczesnej technologii w służbie zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Akcesoria, które dodatkowo poprawiają komfort snu

Ochronę materaca oraz dodatkowe korzyści zapewniają nowoczesne akcesoria do materacy. Do tej kategorii zaliczamy m.in. toppery, czyli materace nawierzchniowe, a także pokrowce na materace. Dzięki właściwie dobranym akcesoriom można uniknąć np. przegrzewania organizmu, co pozytywnie wpływa na efektywność snu i nasze samopoczucie.

Dodatki i dekoracje do sypialni małżeńskiej

W okresie świątecznym niezbędnym elementem wystroju sypialni są dedykowane dekoracje, dzięki którym poczujemy magię świąt – warto zdecydować się na ozdobienie sypialni tekstyliami z bożonarodzeniowymi akcentami, udekorowanie pomieszczenia nastrojowymi lampkami, którymi możemy ozdobić meble, zagłówek łóżka lub umieścić je w szklanych naczyniach, zyskując nastrojowe oświetlenie. Nie należy jednak przesadzać z ilością świątecznych dekoracji, bo nadmiar bodźców negatywnie wpływa na jakość i komfort snu.

Podsumowanie

Podczas aranżacji sypialni małżeńskiej powinniśmy skupić się przede wszystkim na wyborze wysokiej jakości, zdrowego materaca oraz poduszek, które zapewniają właściwy komfort snu. Funkcjonalność materaca oraz jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb ułatwiają nowoczesne akcesoria, dzięki którym możemy m.in. zwiększyć wysokość materaca oraz cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w czasie letnich upałów.

Powiązane wpisy