Poradnik

Jak dobrać oświetlenie do sypialni?

Jak dobrać oświetlenie do sypialni?

W sypialni powinien panować sprzyjający relaksowi nastrój. Oświetlenie sypialni musi korzystnie oddziaływać na nasz organizm, pomagając wyciszyć się przed snem. Ważny jest nie tylko dobór oświetlenia głównego i dodatkowego oraz odpowiednie rozplanowanie punktów świetlnych, ale również dobór żarówek, które powinny emitować światło o odpowiedniej barwie. Jak dobrać oświetlenie do sypialni? Podpowiadamy.

Sypialnia jest szczególnym pomieszczeniem, którego aranżacja wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Każdy z elementów wyposażenia sypialni i wystroju wnętrza powinien sprzyjać wyciszeniu oraz poprawiać komfort snu. Najważniejsze jest jednak wyposażone w wygodny materac, łóżko, które wraz z poduszkami i akcesoriami, stanowi fundament zdrowego snu.

 

Zasady projektowania oświetlenia w sypialni

Oświetlenie pomieszczeń dzielimy na oświetlenie główne, do którego zaliczamy lampy sufitowe oraz oświetlenie dodatkowe, czyli lampy ścienne oraz inne źródła światła np. lampki nocne. Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym rzadko korzystamy z oświetlenia głównego. Mocne światło nie sprzyja wieczornemu wyciszeniu, dlatego ważną funkcję pełni w tym przypadku oświetlenie dodatkowe, które powinno dawać delikatne, rozproszone światło. Jeżeli nie wyobrażamy sobie wieczoru bez książki, to istotny jest dobór lampek nocnych, które pozwalają na czytanie w komfortowych warunkach. Co ważne, nie każda lampka nocna daje światło, które pozwala na ochronę wzroku podczas czytania.

Warto pamiętać, że światło w ogromnym stopniu wpływa na nasze samopoczucie, pobudzając i poprawiając koncentrację lub uspokajając i sprzyjając błogiemu relaksowi. Z tego względu ważny jest dobór żarówek, które emitują światło o odpowiedniej temperaturze barwowej. Do sypialni najlepiej wybierać żarówki o ciepłej barwie, która sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

Wybór oświetlenia do sypialni jest ogromny, dlatego można bez problemu dopasować dostępne rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

 

Oświetlenie sypialni jest ważne, ale…

Rozmieszczenie punktów świetlnych, a także dobór osłon oświetleniowych i żarówek, są jednym z ważnych elementów naszej sypialni, ale kluczowe znaczenie dla jakości i komfortu snu, ma właściwie dobrany materac. W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są najwyższej jakości materace, poduszki oraz akcesoria, dzięki którym można w pełni wykorzystać każdą sekundę snu. Przyjazne zdrowiu materiały oraz innowacyjne technologie gwarantują prawidłowe podparcie kręgosłupa w każdym z jego odcinków, usprawniając nocną regenerację organizmu i poprawiając samopoczucie.

Materace MollyFlex to wyjątkowe produkty, które dostępne są w wielu różnych rodzajach. Cztery kolekcje materacy MollyFlex – Silver Collection, Golden Collection, Platinum Collection i Special Collection – pozwalają na wybór spośród różnych rozwiązań, co ułatwia dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia i wieku. Piankowe materace marki MollyFlex to produkty, które posiadają status wyrobu medycznego, doskonale spełniając potrzeby i oczekiwania m.in. osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Materace marki MollyFlex łączą w sobie najlepsze tradycyjne i nowoczesne rozwiązania, wyróżniając się wyjątkowymi właściwościami i pięknym wyglądem. Dopracowane w każdym szczególe, pozwalają przez wiele lat cieszyć się najwyższym komfortem snu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jedną z ciekawszych opcji może być materac piankowy Argento Therapy z kolekcji Silver, który wyróżnia się zwiększoną twardością, a jego pokrowiec został wykonany z innowacyjnej dzianiny wiskozowej Silver Safe z jonami srebra i karbonem. A to przekłada się na lepsze odprowadzenie wilgoci oraz eliminację ustrojów chorobotwórczych, dając poczucie bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą modelu jest obecność dedykowanej pianki Visco i-fo@m z kapsułkami żelowymi PCM, które odpowiadają za aktywną termoregulację podczas snu, zapewniając niebywały komfort i świeżość.

 

Podsumowanie

Właściwie dobrane oświetlenie sypialni wpływa na nasz nastrój, sprzyjając wyciszeniu się przed snem, jednak nie należy zapominać, że podstawą zdrowego snu, jest odpowiednio dobrany materac i ergonomiczna poduszka. Podstawowe elementy wyposażenia sypialni tworzą fundament zdrowego snu i efektywnej regeneracji, dzięki czemu możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i energią od pierwszych chwil po przebudzeniu. MollyFlex oferuje najwyższej jakości materace, poduszki i akcesoria, dzięki którym można szybko zauważyć, że komfort i wygoda snu, uległy znacznej poprawie. Lepszy sen to lepsze zdrowie i więcej cennej energii, dzięki której możemy stawiać czoło codziennym wyzwaniom oraz zredukować ryzyko rozwoju wielu chorób.

Powiązane wpisy