Poradnik

Jak dopasować twardość materaca do naszych potrzeb?

Jak dopasować twardość materaca do naszych potrzeb?

Czy istnieje materac idealny? TAK, jeżeli zostanie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, bo tylko wówczas będzie nie tylko zapewniał komfort i wygodę snu, ale także pozytywnie wpływał na zdrowie kręgosłupa. W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są materace: miękkie (H1), materace o średnim stopniu twardości (H2 i H3), a także materace twarde (H4 i H5), dzięki czemu bez problemu można wybrać produkt idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia oraz preferencji.

 

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając twardość materaca?

Dobrze dobrany materac to materac, który w odpowiedni sposób podpiera ciało podczas snu, zwiększając efektywność nocnej regeneracji organizmu, a także gwarantując komfort i wygodę. Podczas wyboru odpowiedniego stopnia twardości materaca trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne oczekiwania i preferencje, ale przede wszystkim wagę i wzrost oraz stan zdrowia. Nie mniej ważne są zalecenia specjalistów, jeżeli cierpimy na różne schorzenia np. kręgosłupa oraz choroby układu krążenia. W tym przypadku właściwie dobrany materac pozwala redukować objawy chorobowe, wspomagając proces leczenia. MollyFlex oferuje najwyższej jakości materace, które posiadają status wyrobów medycznych, zapewniając odpowiednie podparcie kręgosłupa, odciążenie mięśni i optymalną regenerację podczas snu. Dopełnieniem odpowiednio dopasowanego do naszych potrzeb materaca jest ergonomiczna poduszka, dzięki której możliwe jest właściwe podparcie głowy oraz szyjnego odcinka kręgosłupa.

 

Kiedy zdecydować się na miękki materac H1?

Miękki materac to idealny wybór dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych o filigranowej budowie. Materace o najniższym stopniu twardości polecane są dla osób, których masa ciała nie przekracza 60 kg, bo wówczas wywierany na powierzchnię materaca nacisk nie prowadzi do jego deformacji oraz przedwczesnego zużycia. Zbyt miękkie podłoże w przypadku osób o większej masie ciała może powodować dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa i utrudniać zmianę pozycji w czasie snu.

Decydując się na zakup materaca o najniższym stopniu twardości H1, warto wybrać np. materac piankowy BELLAGIO, który doskonale sprawdzi się w sypialni dziecka lub dorastającego nastolatka, zapewniając najwyższy komfort i wygodę snu. Materac piankowy BELLAGIO gwarantuje zdrowy sen, dbając nie tylko o prawidłowe podparcie ciała, ale także zabezpieczając przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Do produkcji pokrowca materaca zastosowano srebro, włókno węglowe i celulozę drzewną, dzięki czemu skutecznie odprowadza on wilgoć, reguluje temperaturę ciała, a także redukuje chorobotwórcze bakterie i poprawia mikroklimat materaca.

 

Kiedy zdecydować się na materac o średnim stopniu twardości H2 i H3?

Materace o średnim stopniu twardości to najczęściej wybierane rozwiązanie, które polecają fizjoterapeuci. Materac H2 zalecany jest dla osób, których masa ciała nie przekracza 80 kg. Jego sprężystość zapobiega nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa w czasie snu, pozwalając na jego właściwe ułożenie w każdym z odcinków. Materac średnio twardy H3 cechuje się nieco większą twardością, co sprawia, że doskonale sprawdza się w przypadku osób o masie ciała do 100 kg. Rozwiązanie to jest doskonałym wyborem np. do łóżka małżeńskiego, gwarantując redukcję drgań oraz właściwe podparcie kręgosłupa także przy częstej zmianie pozycji snu. Szukając materaca o średnim stopniu twardości, warto zdecydować się np. na materac piankowy NUVOLA Lusso z pokrowcem z włókna celulozowego, który szybko i skutecznie odprowadza wilgoć, zapewnia optymalną wentylację oraz reguluje temperaturę ciała w czasie snu. Zastosowanie trzech innowacyjnych pianek, z których powstał rdzeń materaca NUVOLA Lusso, pozwala cieszyć się komfortowym, regenerującym snem.

 

Kiedy warto kupić twardy materac H4 i H5?

Twarde materace H4 i H5 zalecane są dla osób, które preferują twardszą powierzchnie spania. Dzięki wzmocnionej konstrukcji gwarantują stabilne podparcie kręgosłupa i są odporne na deformacje związane z długotrwałym naciskiem. Twarde materace H4 i H5 to doskonały wybór na lata, jednak warto przed zakupem materaca o wysokim stopniu twardości skonsultować się z fizjoterapeutą lub ortopedą. Twarde materace wymuszają przyjęcie odpowiedniej pozycji, dlatego zalecane są dla osób, które zmagają się z przewlekłym bólem pleców. Stabilne podparcie ciała oraz wysoki komfort snu gwarantuje np. materac piankowy ARGENTO Therapy o podwyższonym stopniu twardości, który wyposażony został w pokrowiec z innowacyjnej dzianiny Silver Safe. Nowoczesne materiały, które zostały zastosowane podczas produkcji materaca ARGENTO Therapy, pozwalają na natychmiastowe odprowadzenie wilgoci, poprawiają wentylację materaca oraz zapewniają zdrowy sen, redukując szkodliwe mikroorganizmy i zapobiegając gromadzeniu się na powierzchni materaca alergenów. Odporny na uszkodzenia rdzeń materaca tworzą dwie najwyższej jakości piany, dzięki którym zapewnia on stabilne podparcie podczas snu.

Aby w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych materacy i poduszek, warto zabezpieczyć je przed uszkodzeniami odpowiednio dobranymi akcesoriami. Ochraniacze na poduszki i materac to doskonałe rozwiązanie, jeżeli zależy nam nie tylko na utrzymaniu wyposażenia sypialni w idealnej czystości, ale także przedłużeniu jego żywotności.

 

Podsumowanie

Materac materacowi nierówny. Stopień twardości materaca to jedno z najważniejszych kryteriów jego wyboru, bo decyduje nie tylko o jakości snu, ale także stanie zdrowia naszego kręgosłupa. Wybierając materac, musimy wziąć pod uwagę m.in. naszą wagę i wzrost oraz stan zdrowia i indywidualne preferencje. W ofercie MollyFlex dostępne są materace o zróżnicowanym stopniu twardości, które posiadają status wyrobów medycznych, dzięki czemu mogą zostać dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników i stanu zdrowia.

Powiązane wpisy