Poradnik

Styl włoski w Twojej sypialni – porady i inspiracje

Styl włoski w Twojej sypialni – porady i inspiracje

Włochy to stolica mody, pięknego designu oraz wyjątkowe bogactwo kulturowe, które jest doskonale widoczne w przypadku aranżacji wnętrz. Choć styl włoski nieco różni się w zależności od regionu, to możemy w nim wyróżnić kilka bardzo charakterystycznych elementów. To przede wszystkim najwyższej jakości materiały, proste formy i stylowe dekoracje.

Włoskie sypialnie są przestronne, jasne i przytulne, jednak pomimo oszczędnego doboru mebli i dodatków zachwycają wyjątkową elegancją. Aranżacja sypialni w stylu włoskim to spore wyzwanie, które warto podjąć, zyskując wyjątkowe miejsce do wypoczynku, w którym sen stanie się prawdziwą przyjemnością.

Czym cechuje się styl włoski?

Harmonijne, eleganckie i funkcjonalne – takie są włoskie sypialnie. Choć w zależności od części kraju możemy wyróżnić także dodatkowe odmiany stylu włoskiego np. styl śródziemnomorski, toskański oraz wenecki, to jedno pozostaje niezmienne – włoskie aranżacje zachwycają idealnym połączeniem elegancji, elementów typowych dla włoskiego folkloru, a także artystycznej awangardy i wyjątkowej funkcjonalności. Kwintesencją stylu włoskiego jest wysoka jakość wyposażenia sypialni, która sprawia, że wnętrza nabierają luksusowego charakteru, gwarantując spokojny, regenerujący sen. Doskonałym przykładem typowego dla włoskich projektantów dążenia do perfekcji są produkty marki MollyFlex. Dopracowane w każdym szczególe materace, poduszki oraz akcesoria idealnie wpisują się nie tylko w aranżacje rodem ze słonecznej Italii, zapewniając wyjątkowy komfort i wygodę snu. Eleganckie, stylowe i przyjazne zdrowiu produkty MollyFlex dostępne są w salonach partnerskich, w których można skorzystać z fachowego doradztwa podczas doboru najważniejszych elementów wyposażenia sypialni.

Jak urządzić sypialnię w stylu włoskim?

Podstawą aranżacji każdej sypialni jest wykończenie wnętrza, które stanowi tło dla mebli i dodatków. W przypadku stylu włoskiego odpowiednio dobrane kolory i materiały wykończeniowe mają ogromne znaczenie, podkreślając luksusowy charakter wnętrza oraz sprzyjając wyciszeniu przed snem. Najczęściej spotykane we włoskich sypialniach kolory to m.in. stonowane beże i brązy, biel, szarości oraz delikatne pastele, które często przełamywane są mocniejszymi akcentami kolorystycznymi np. intensywnym granatem oraz butelkową zielenią. Kolorystykę ścian podkreślają naturalne materiały, do których zaliczamy kamień oraz lite drewno. Prosta forma oszczędnie dobieranych mebli idealnie współgra z naturalnym wyglądem materiałów wykończeniowych oraz niezbędnymi dodatkami i dekoracjami m.in. nastrojowym oświetleniem, a także tekstyliami. W przypadku stylu włoskiego doskonale sprawdzają się zarówno proste, eleganckie łóżka drewniane, jak i nowoczesne łóżka tapicerowane z efektownym zagłówkiem, jednak zawsze najważniejszym wyposażeniem sypialni jest wygodny materac oraz poduszki, dzięki którym można zadbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa w każdym z jego odcinków.

Materace polecane do sypialni w stylu włoskim

Styl włoski kojarzy się z luksusem i elegancją. Idealnym dodatkiem do sypialni urządzonej zgodnie z założeniami stylu włoskiego są najwyższej jakości materace włoskiej marki MollyFlex. Doskonałym wyborem dla osób preferujących wypoczynek na nieco twardszym podłożu jest piankowy materac ARGENTO Therapy, który zapewnia najwyższy komfort i wygodę snu. Zarówno warstwa wierzchnia, jak i rdzeń materaca zostały wykonane z przyjaznych zdrowiu materiałów, co sprawia, że możemy uniknąć przegrzewania ciała podczas snu. Nowoczesne materiały i innowacyjne technologie pozwalają również cieszyć się korzyściami związanymi z doskonałą wentylacją materaca i jego higieniczną czystością.

Idealnym dopełnieniem sypialni w stylu włoskim jest także średniotwardy materac piankowy NUVOLA Lusso, który zapewni komfort i wygodę snu osobom preferującym odpoczynek na mniej twardym podłożu. I w tym przypadku mamy do czynienia z przyjaznym zdrowiu i dopracowanym w każdym szczególe materacem, który poprawia jakość snu, co przekłada się na nasze samopoczucie. Materac NUVOLA Lusso to produkt, który zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury ciała w czasie snu, szybko odprowadza wilgoć oraz doskonale podpiera ciało w każdej pozycji.

Materace marki MollyFlex to produkty, które mają status wyrobu medycznego. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako jeden z elementów profilaktyki zdrowia kręgosłupa oraz pomagają redukować objawy różnych schorzeń.

Podsumowanie

Włoska sypialnia jest kwintesencją stylu, elegancji i luksusu. Przestronne, jasne, odpowiednio doświetlone w naturalny i sztuczny sposób pomieszczenia włoskich willi, klimatycznych kamieniczek oraz nowoczesnych apartamentów łączy jeden wspólny mianownik, którym jest stylowa elegancja. Oszczędne podejście do doboru elementów wyposażenia sprawia, że najważniejszym elementem sypialni w stylu włoskim jest duże, wygodne łóżko. Inne elementy wyposażenia włoskiej sypialni to m.in. duża szafa, komody i toaletka z pięknie oprawionym lustrem. Styl włoski dopełniają również naturalne materiały wykończeniowe, które są umiejętnie łączone z luksusowymi tekstyliami.

Powiązane wpisy