Poradnik

Materac dla par – jak pomóc parom w komfortowym śnie?

Materac dla par – jak pomóc parom w komfortowym śnie?

Łóżko małżeńskie powinno zapewniać zdrowy sen dwóm osobom. Niestety, często okazuje się, że wybrany materac nie spełnia potrzeb obojga partnerów, co przekłada się na jakość snu. Aby uniknąć wybudzania się w nocy oraz innych zaburzeń snu najlepiej zdecydować się na zakup nowoczesnego materaca partnerskiego, który gwarantuje spokojny sen oraz zapewnia komfort i wygodę osobom o różnych potrzebach.

Jaki materac dla pary wybrać, aby zadbać o jakościowy sen?

Zakup materaca partnerskiego nie musi wiązać się z kompromisami. Jeżeli dwie osoby mają różną masę ciała oraz potrzeby dotyczące stopnia twardości materaca, to wybór odpowiedniego wyposażenia sypialni jest bardzo trudny. Często popełnianym błędem jest zakup taniego materaca, który zapewnia jedynie pozorne oszczędności, bo szybko się odkształca i nie zapewnia odpowiedniego komfortu snu. W efekcie musimy po kilku miesiącach użytkowania wymienić materac na nowy i borykać się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi np. bólem pleców.

Wybór materaca dla pary to trudne zadanie. Zanim wybierzemy konkretny model materaca, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które wpływają na jakość i zdrowie snu. Zaliczamy do nich preferencje dotyczące twardości materaca, a także rodzaj materiałów, z których został wykonany.

Istotną kwestią, która wpływa na komfort snu, jest twardość materaca, która powinna zapewniać wygodę oraz odpowiednie podparcie kręgosłupa i odciążenie mięśni. Osoby o masie ciała 60-80 kg powinny korzystać z materaca o średnim stopniu twardości. Osoby o większej masie ciała powinny wybrać twardy materac. W przypadku wyboru materaca partnerskiego stopień twardości dobierany jest zwykle do potrzeb osoby o większej masie ciała. Nie zawsze wybrana twardość materaca odpowiada obojgu partnerom, jednak można rozwiązać ten problem, kupując nowoczesny materac z dzielonym wkładem. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór dwóch różnych materacy, które różnią się pod względem stopnia twardości i dodatkowych funkcji.

W MollyFlex dbamy o jakościowy sen użytkowników łóżek pojedynczych i łóżek partnerskich, oferując nowoczesne materace, które spełniają indywidualne potrzeby i oczekiwania, a także poduszki i akcesoria. W naszych salonach dostępne są m.in. materace partnerskie, których wkład umożliwia dopasowanie stopnia twardości do potrzeb osób o różniącej się masie ciała, a także materace izolujące drgania, dzięki którym można zapobiec zaburzeniom snu, związanym z wybudzaniem się z powodu ruchów drugiej osoby.

Wpływ na zdrowie i jakość snu ma także rodzaj materiałów, z których został wykonany materac partnerski. Poszczególne rodzaje pian i wkłady sprężynowe mają określone właściwości, które powinny zostać wzięte pod uwagę podczas doboru materaca. Najlepiej zdecydować się na przewiewny, elastyczny, szybko odprowadzający wilgoć i zapewniający odpowiednią termoregulację materac piankowy lub materac hybrydowy, który łączy właściwości nowoczesnych pian i sprężyn kieszeniowych.

Co ważne – na komfort korzystania z materaca partnerskiego wpływa także dobór stelaża, na którym zostanie on położony. Stelaż musi być odporny na duże obciążenia oraz zapewniać odpowiednią wentylację. Korzystanie z niewłaściwie dobranego stelaża pod materac może spowodować jego uszkodzenie. Solidny stelaż z elastycznych listewek pomaga odpowiednio rozkładać nacisk na materac, a także zapobiega jego odkształceniom.

Materace piankowe od MollyFlex – idealny wybór do łóżka partnerskiego

Komfort snu przekłada się na nasze zdrowie, ogólne samopoczucie i poziom sił witalnych, dlatego warto poświęcić czas na wybór idealnie dopasowanego materaca do sypialni partnerskiej lub małżeńskiej.

MollyFlex oferuje nowoczesne materace, które gwarantują najwyższy komfort snu dwóm osobom. Doskonałym wyborem do łóżka podwójnego są izolujące ruchy drugiej osoby materace wyposażone w dwa niezależne obracane wkłady o zróżnicowanym stopniu twardości. Do łóżka partnerskiego szczególnie polecamy zapobiegający wybudzaniu się z powodu ruchów drugiej osoby materac piankowy DIVERSO, który zapewnia komfort i wygodę snu w każdej pozycji. Materac DIVERSO stabilnie podpiera ciało, chroni przed rozwojem alergenów oraz utrzymuje idealny mikroklimat, szybko odprowadzając wilgoć i zapobiegając jej gromadzeniu się wewnątrz materaca oraz regulując temperaturę ciała.

Podobne właściwości ma materac piankowy DOUBLE CONFORT, który również skutecznie izoluje ruchy drugiej osoby, zapewniając odpowiednie podparcie kręgosłupa i optymalny mikroklimat snu. Możliwość wyboru stopnia twardości dzielonego rdzenia materaca ułatwia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb.

W obracany, dzielony wkład został również wyposażony materac piankowy GIULIETTA. Pokrowiec materaca GIULIETTA jest wykonany z ekologicznych włókien bambusa, co sprawia, że ma antybakteryjne i antygrzybiczne właściwości.

Podsumowanie

Sekretem zdrowego snu w łóżku partnerskim jest dobór wysokiej jakości materaca, który odpowiednio rozkłada nacisk, redukuje drgania, dba o mikroklimat snu, a także zapobiega przegrzewaniu się ciała. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można cieszyć się zdrowym, spokojnym snem oraz uniknąć wpływających na stan zdrowia, samopoczucie i relacje partnerskie zaburzeń snu.

Powiązane wpisy