Poradnik

Materac na wymiar – kiedy zdecydować się na jego zakup?

Materac na wymiar – kiedy zdecydować się na jego zakup?

Nie zawsze dostępne od ręki materace spełniają nasze potrzeby i oczekiwania. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup materaca na wymiar, który zostanie dopasowany nie tylko do indywidualnych potrzeb i preferencji pod względem podstawowych parametrów, ale także ramy łóżka i metrażu sypialni.

Korzystanie z idealnie dopasowanego materaca wpływa na komfort snu. Dotyczy to zarówno dopasowania do potrzeb naszego ciała, jak i ramy łóżka oraz metrażu pomieszczenia, w którym śpimy. Warto dobrze przemyśleć możliwość zakupu materaca na wymiar, bo rozwiązanie to zapewnia wiele korzyści. Po pierwsze i najważniejsze – materac na wymiar spełnia szczególne potrzeby osób, które m.in. ze względu na ponadprzeciętny wzrost, odczuwają dyskomfort w czasie snu.

Materac na wymiar – co warto wiedzieć?

Materace na wymiar cieszą się rosnącą popularnością, co ma związek m.in. z rezygnacją z zakupu masowo produkowanych mebli do sypialni. W takiej sytuacji bardzo często pojawiają się problemy z doborem odpowiedniego materaca. Trzeba pamiętać, że rama łóżka i stelaż powinny zapewniać właściwe podparcie dla materaca oraz spełniać określone wymogi, dzięki którym materac będzie właściwie pełnił swoją funkcję. Warto podkreślić, że chcąc w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnego materaca, trzeba zapoznać się z jego ulotką, w której znajdują się m.in. informacje dotyczące zalecanego stelaża. Nie należy układać materaca na podłodze lub np. samodzielnie wykonanej podstawie, bo może to doprowadzić do uszkodzeń materaca i utraty gwarancji.

Materac na wymiar a ponadprzeciętny wzrost

Dbając o dobór odpowiedniego wyposażenia sypialni, można cieszyć się jakościowym snem, redukując ryzyko występowania jego zaburzeń. Idealnie dopasowany materac, poduszka oraz akcesoria wpływają na komfort wypoczynku, poprawiając jakość snu i efektywność nocnej regeneracji. Właściwie dopasowany materac powinien być o 15-20 cm dłuższy niż wzrost jego użytkownika. W przypadku osób wysokich spanie na materacu o standardowej długości 200 cm przyczynia się do występowania m.in. zaburzeń krążenia, które związane są z koniecznością spania z podkurczonymi nogami. Zakup materaca na wymiar pomaga uniknąć nasilających się dolegliwości m.in. wybudzających ze snu skurczów mięśni oraz wad postawy, które związane są z przybieraniem nieprawidłowej pozycji podczas snu.

Materac na wymiar a metraż sypialni

Materac na wymiar to doskonałe rozwiązanie nie tylko do dużego łóżka, ale także małej sypialni, w której liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dzięki możliwości zamówienia materaca na wymiar można dopasować elementy wyposażenia pomieszczenia do jego metrażu lub nietypowego kształtu, zyskując gwarancję wygody i komfortu snu.

Materac na wymiar to także doskonały wybór dla osób, które chcą podzielić przestrzeń spania w łóżku małżeńskim lub wyposażyć w wygodne i przyjazne zdrowiu materace np. pokój dzieci, w którym znajdują się łóżka piętrowe lub antresola o niestandardowych wymiarach.

Materac na wymiar a stan zdrowia

Zakup materaca na wymiar ułatwia jego dopasowanie do indywidualnego stanu zdrowia. Warto wiedzieć, że materac na wymiar może różnić się od produktów, które są dostępne w sklepach nie tylko szerokością i długością, ale także wysokością, dzięki czemu można uniknąć problemów podczas wstawania i kładzenia się do łóżka, obniżając lub podnosząc powierzchnię spania. Odpowiednia wysokość powierzchni spania jest bardzo ważna m.in. w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem.

W MollyFlex można zamówić materac szyty na miarę potrzeb i oczekiwań, który będzie spełniał określone wymogi nie tylko pod względem długości, szerokości i wysokości, ale także stopnia twardości i innych parametrów. Zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów partnerskich i skorzystania z bezpłatnej porady sprzedawców.

Jaki materac wybrać?

Polecamy nowoczesne, przyjazne zdrowiu materace piankowe MollyFlex, które można dopasować do indywidualnych potrzeb pod względem wielu kryteriów np. doskonale spełniający potrzeby i oczekiwania dwóch osób materac piankowy Double Comfort. Ten materac partnerski to idealny wybór dla osób, które mają nieco inne potrzeby odnośnie do stopnia twardości materaca. Dzielony wkład pozwala dopasować stopień twardości materaca do potrzeb każdego z partnerów, zapewniając komfort i wygodę snu, bez efektu przenoszenia się drgań.

Świetnym wyborem jest także np. wyposażony we wkład sprężynowy materac Tirso, który został przystosowany do większych obciążeń i doskonale sprawdzi się w przypadku m.in. osób o ponadprzeciętnym wzroście i większej masie ciała. Materac Tirso dba nie tylko o prawidłowe ułożenie kręgosłupa, ale także przyjazny zdrowiu mikroklimat łóżka oraz pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała.

Wszystkie materace MollyFlex to produkty, które gwarantują właściwe podparcie kręgosłupa, szybko odprowadzają wilgoć, zapewniają odpowiednią wentylację, a także chronią przed rozwojem szkodliwych alergenów.

Podsumowanie

Materac na wymiar pomaga dostosować wielkość łóżka do metrażu oraz kształtu sypialni, ułatwia funkcjonowanie osobom z różnymi schorzeniami, a także chroni przed poważnymi konsekwencjami spania na nieprawidłowo dopasowanym materacu m.in. osoby, których wzrost uniemożliwia korzystanie z materaca o standardowych wymiarach. W MollyFlex można zamówić materac szyty na miarę potrzeb i oczekiwań, który pozwoli cieszyć się jakościowym snem przez długie lata.

Powiązane wpisy