Poradnik

Spanie we dwoje, poznaj zalety

Spanie we dwoje, poznaj zalety

Spanie z ukochaną osobą wpływa nie tylko na relacje w związku, ale także ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Badania dowiodły wielu korzyści, które związane są ze spaniem we dwoje, ale dzielenie łóżka z drugą osobą to także spore wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania sypialni. Jakie zalety ma spanie we dwoje? Jak zadbać o zdrowy i spokojny sen? Podpowiadamy!

Bliskość ukochanej osoby sprawia, że zakochani nie potrzebują luksusów, aby cieszyć się wspólnym snem. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór wyposażenia sypialni dla dwojga, bo spanie we dwoje na nieodpowiednio dobranym materacu może wpłynąć na ogólne samopoczucie, stając się przyczyną nie tylko problemów zdrowotnych. Dobór korzystnie wpływającego na jakość i komfort snu materaca, poduszki oraz akcesoriów jest równie ważny, jak pielęgnowanie i okazywanie uczuć.

Spanie we dwoje a relacje w związku

Dzielenie łóżka z ukochaną osobą pomaga w utrzymaniu zdrowych relacji w związku. Badania dowiodły, że spanie we dwoje zwiększa wydzielanie oksytocyny, która jest hormonem miłości i przywiązania. Co więcej, bliskość ukochanej osoby redukuje stres i pomaga zmniejszyć napięcie nerwowe.

Pary z długoletnim stażem często podkreślają, że spanie we dwoje cementuje związek. Nie chodzi tutaj jedynie o relacje intymne, którym sprzyja przytulna atmosfera wspólnej sypialni. Spanie w jednym łóżku wpływa również na emocje obojga partnerów i podejście m.in. do codziennych obowiązków, pomagając rozwiązywać konflikty oraz sprzyjając utrzymaniu dobrej atmosfery w związku.

Bliskość ukochanej osoby w pozytywny sposób wpływa na naszą kondycję psychiczną. Spanie we dwoje może być receptą na udany związek, bo zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga budować zaufanie. Zdrowy, regenerujący sen we dwoje sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni do współpracy, łatwiej rozwiązujemy problemy dnia codziennego i chętniej idziemy na kompromisy.

Spanie we dwoje a ogólny stan zdrowia

Dzielenie łóżka z ukochaną osobą wpływa m.in. na funkcjonowanie układu hormonalnego i układu immunologicznego. Istotny wpływ na ogólny stan zdrowia ma poczucie bezpieczeństwa i bliskości fizycznej oraz emocjonalnej. Co ciekawe – osoby dzielące łóżko z ukochaną osobą mają mniejsze problemy z funkcjonowaniem zgodnie z prawidłowym rytmem okołodobowym. Badania dowiodły, że spanie we dwoje często przekłada się na jakość snu i efektywność nocnej regeneracji, która jest niezbędna do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

W salonach partnerskich MollyFlex dostępne są materace, poduszki i akcesoria, które pomogą urządzić przytulną i sprzyjającą zdrowemu wypoczynkowi sypialnię dla dwojga. Przyjazne zdrowiu materiały i nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują jakościowy sen i efektywną regenerację, a także redukują częste przyczyny pojawiającego się podczas spania we dwoje dyskomfortu.

Jak spać we dwoje, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem

Chcąc cieszyć się zdrowym snem, trzeba zadbać o dobór odpowiedniego wyposażenia sypialni, które spełni potrzeby i oczekiwania dwóch osób. Udany związek to rzecz bezcenna obejmująca również sferę wygody snu. Warto pamiętać, że dzielenie jednego łóżka przez osoby o różnych potrzebach w zakresie komfortu może stać się przyczyną różnego rodzaju napięć i nieporozumień. Spanie we dwoje nie może wiązać się z dyskomfortem, bo wówczas nie będzie przynosiło oczekiwanych korzyści.

Największy wpływ na komfort i wygodę snu ma dobór odpowiedniego materaca, który powinien zostać dopasowany do wagi obojga partnerów. Wiele par skupia się jedynie na rozmiarze materaca do wspólnego łóżka. Oczywiście, im większy materac, tym lepiej, ale najważniejszym parametrem, na którym warto skupić się podczas wyboru materaca, jest stopień jego twardości. Na jakość i komfort snu dwóch osób wpływają również rozwiązania projektowe i technologiczne, dzięki którym można cieszyć się idealnym dopasowaniem materaca do ciała i uniknąć zaburzających rytm snu drgań podczas zmiany pozycji.

Wysokiej jakości materace partnerskie gwarantują komfort i wygodę snu oraz ułatwiają idealne dopasowanie do potrzeb obojga partnerów. Dla dwojga polecamy np. materac DOUBLE CONFORT, który jest wyposażony w dwa niezależne obracane wkłady. Ten materac piankowy pozwala dopasować stopień twardości do potrzeb i preferencji osób o różnej masie ciała oraz skutecznie redukuje drgania, które związane są ze zmianami pozycji. W obracany wkład został również wyposażony materac piankowy GIULIETTA.

Zdrowy, regenerujący sen dla dwojga zapewni również średnio twardy materac DIVERSO z kolekcji Silver, który posiada status wyrobu medycznego oraz cechuje się właściwościami antyalergicznymi. Model jest dedykowany parom, dlatego daje możliwość zmiany twardości wkładu na każdej ze stron materaca oraz doboru miękkości w zależności od predyspozycji i budowy anatomicznej partnera/partnerki. Produkt został zaprojektowany z myślą o parach, by zapewnić im jak najwyższy komfort użytkowania. Ten model materaca doskonale spełni potrzeby i oczekiwania osób, które preferują sen na nieco twardszym, ale stabilnym i sprężystym podłożu. Co ważne, dzięki obecności toppera Visco Elastic Piramidal Shape oraz nowoczesnemu pokrowcowi, materac DIVERSO zapewnia efekt miękkiego dotyku, a jednocześnie wytrzymuje nacisk ciężaru do 130 kg. Model jest przystosowany do stelaży z regulacją oraz zapewnia optymalny mikroklimat snu dzięki systemowi termoregulacji.

Wszystkie materace marki MollyFlex powstają z myślą o maksymalnym komforcie nocnego wypoczynku. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów i technologii produkcji szybko odprowadzają wilgoć, zapobiegają rozwojowi alergenów i drobnoustrojów, a także pomagają regulować temperaturę ciała.

W MollyFlex można także zamówić materac na wymiar, co dodatkowo ułatwia dopasowanie sypialni do potrzeb dwóch osób.

Podsumowanie

Spanie we dwoje cementuje związek oraz wpływa na ogólne zdrowie i samopoczucie. Niestety, nie zawsze możemy cieszyć się jedynie korzyściami spania obok ukochanej osoby. Wybór nieodpowiedniego wyposażenia sypialni może spowodować, że wspólne spanie stanie się początkiem poważnych problemów. Aby uniknąć zaburzeń snu, warto zdecydować się na wybór wysokiej jakości materaca, który zostanie dopasowany do potrzeb dwóch osób m.in. pod względem stopnia twardości.

Powiązane wpisy